10 tipov, ako sa stať sympatickým človekom

Chceš byť sympatickým človekom? Tak buď. Mnoho ľudí totiž zabúda, že to, či budú pôsobiť sympaticky, je plne pod ich kontrolou. Všetko, čo potrebujete, je schopnosť posilniť niekoľko kľúčových sociálnych zručností. Zapracujte na nasledovných desiatich bodoch a staňte sa najsympatickejším človekom v miestnosti.

1. Oslovuj ľudí menom

Snaž sa, aby si si pamätal mená ľudí, s ktorými sa stretávaš. Tým, že si pamätáš meno druhej osoby, vyjadruješ jej rešpekt. Sám uznáš, že je to skvelý pocit, ak ťa niekto stretne po polroku a osloví ťa menom.

2. Prejav ľútosť

Prejavte empatiu – ak vám druhý človek povie o niečom negatívnom, čo sa mu prihodilo, určite ocení, ak mu poviete „je mi to ľúto“.

3. Udržuj očný kontakt

Ľudia musia cítiť, že im venuješ svoju pozornosť, že nie sú pre teba len „vzduch“.  To docieliš aj tak, že s nimi udržíš očný kontakt. Budú tak vedieť, že ich počúvaš, že ti na nich záleží a začnú ti dôverovať.

4. Správne podanie ruky

Nauč sa podávať ruku správnym spôsobom – zabudni na ťarbavý, mäkký a nedominantný stisk. No daj si tiež pozor, aby podanie nebolo príliš silné a druhej osobe ste „nezlomili“ ruku.

5. Nesťažuj sa

Posťažuj sa blízkym, ale určite nie človeku, s ktorým sa vidíš druhý či tretíkrát. Môžeš totiž na neho pôsobiť ako negatívny človek, ktorý sa len sťažuje a hľadá na všetkom len to zlé.

6. Počúvaj

Podobne ako udržanie očného kontaktu, aj počúvanie je skvelý spôsob, ako dať druhej strane pocítiť, že jej venuješ pozornosť. Menej hovor, viac počúvaj. Ale aktívne, nie len jedným uchom dnu a druhým von. Následne reaguj, pýtaj sa a parafrázuj to, čo si počul.

7. Usmievaj sa

Nič nezlepší atmosféru viac, ako úprimný úsmev. V začiatkoch konverzácie to pomôže prelomiť ľady a navodiť pozitívnu energiu. Veď len ťažko sa človek stane sympatickým, ak sa bude neustále iba mračiť a neusmievať.

Usmievajte sa

8. Nauč sa prijímať komplimenty

Nechceme vyzerať ako nafúkanci a tak v situácii, keď nám niekto zloží kompliment, povieme: „ďakujem, no ty vyzeráš oveľa lepšie.“ Alebo „to nie je pravda, ty si v tom omnoho lepší“.

Namiesto toho, aby sme kompliment s úctou prijali, ukazujeme svoju sociálnu nešikovnosť. Oveľa lepšie spravíme, ak v takýchto situáciách povieme: Ďakujem krásne za kompliment.

9. Vyzdvihni kvality druhej osoby

Doprajte druhej osobe pocit uznania. Ako? Stačí, ak jej položíte otázku v oblasti, v ktorej je expertom. Vy sa dozviete niečo nové a druhá strana sa bude cítiť potrebná a uznávaná.

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

10. Konverzáciu zakonči v pozitívnom duchu

Sú to práve naše posledné slová v konverzácii, ktoré môžu na osobe, s ktorou sme sa zoznámili, zanechať trvalý dojem. Rozlúčte sa preto s druhou stranou v pozitívnom duchu.

Spracované podľa informácií businessinsider.com

Komentáre