Miliardár Koch si každé ráno položí túto otázku, aby maximalizoval svoju produktivitu

James Koch narodený 27. mája 1949 je americký podnikateľ a zakladateľ Boston Beer Company. Narodil sa v Cincinnati v Ohio a študoval v Bostone na Harvarde. Prelomil rodinnú tradíciu, keď sa stal po škole poradcom.

Aj keď mal veľmi dobre platené zamestnanie, v roku 1984 “vyhrabal” starý recept na pivo, ktorý jeho prapradedo používal v roku 1870 a uvaril jednu dávku piva doma v kuchyni. Následne opustil svoje zamestnanie poradcu a rozbehol pivovar Boston Beer Company.

Začínajúci zakladateľ si rýchlo uvedomil, že CEO nemusí vždy znamenať výkonného riaditeľa: “Si šéf všetkého,” uviedol Koch v septembri na konferencii Iconic v Bostone. Trvalo mu tri desaťročia, kým premenil jeho spoločnosť, vrátane značky piva Sam Adams, na 2-miliardové pivné impérium.

Pre maximalizáciu produktivity sa miliardár Koch každé ráno pýta seba samého to isté:

“Na začiatku každého dňa sa sám seba spýtam, ktoré dve veci musím nevyhnutne splniť, aby bol môj deň úspešný,” povedal na konferencii Iconic.

“Snažím sa sústrediť len na dve či tri veci, ktoré musím urobiť v ten deň a neskončím, pokiaľ ich neurobím,” povedal.

Ako v roku 2015 prezradil v rozhovore pre Businessinsider, jeho každodenným sprievodcom je šikovný poznámkový blok, do ktorého si značí tri hlavné úlohy, ktoré musí cez deň splniť. Malý notes mu bráni v tom, aby si do neho značil príliš veľa detailov, alebo aby písal príliš dlho. A ešte k tomu sa zmestí do vrecka, takže ho má k dispozícii celý deň.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre