6 druhov ľudí, ktorým sa radšej zďaleka vyhnite

Výber správnej spoločnosti je pre náš osobnostný rast nesmierne dôležitý. Aj motivačný kouč Jim Rohn raz povedal: “Stávame sa priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času”. Dávajte si preto dobrý pozor, akými ľuďmi sa obklopujete. Ak sa chcete stať úspešným a bohatým človekom, len ťažko vám k tomu pomôže týchto 6 druhov ľudí:

Večné obete

Takáto osoba je typická tým, že za svoje neúspechy či nedostatky obviňuje všetkých naokolo. Okrem toho si myslí, že je obeťou spoločnosti a nedostali sa jej rovnaké príležitosti ako ostatným. Hrajú sa na obete a vyhovuje im to.

Kritici

Pokiaľ je kritika konštruktívna a pomáha nám napredovať, vtedy je všetko v poriadku. Sú ale ľudia, ktorí majú kritiku ako hlavnú náplň práce. Od rána do večera len kritizujú, cielene útočia a škodia.

Časoví vysávači

Určite ste sa stretli s ľuďmi, ktorí začnú hovoriť a len hovoria, hovoria a hovoria.. Môžu byť naladení pozitívne, no hovoria príliš veľa a dokopy vlastne nepovedia nič. Problémom je, že vás oberú o veľa času.

Negativisti

Podobne ako večné obete, aj negativisti vedia človeka poriadne vyčerpať. Namiesto toho, aby boli vďační za krásny slnečný deň, budú neustále hundrať, aké je teplo a že môžu dostať úpal. Ich negatívna energia je „nákazlivá“, takže od nich čo najďalej.

Chronickí klamári

Občas zaklamať nemusí byť naškodu, no existujú ľudia, ktorým sa klamanie vymklo kontrole.

Párty dravci

Samozrejme, občas vypnúť a ísť sa von zabaviť s priateľmi je v poriadku. No medzi nami sú aj takí, ktorí hýria každú noc v týždni. Zobúdzajú sa vyčerpaní v dopoludňajších hodinách a večer pokračujú. Čo myslíte, dokedy takto vydržia fungovať? Ak chcete svoj čas využívať produktívne, takíto ľudia vás nikam neposunú.

Komentáre