Osvojte si týchto 5 činností. Vďaka nim budete úspešnejší

Nedá sa nikdy jednoznačne povedať, čo viedlo k úspechu niektorých ľudí. Veľakrát je úspech zmesou viacerých ingrediencií – motivácia, vytrvalosť, trochu šťastia, dávka odvahy a produktívne návyky, vďaka ktorým sú úspešní pred konkurenciou a neustále napredujú.

O akých návykoch hovoríme? Ide o takmer každodenné činnosti, ktoré sú spoločnou črtou pre väčšinu úspešných ľudí. Poďme sa na ne pozrieť:

Meditujú

Možno ste nevedeli, že meditácii sa oddáva hedžový manažér a miliardár Ray Dalio, Oprah Winfrey či Arianna Huffington. Ako raz Dalio vyhlásil, meditácia sa pod jeho úspech podpísala viac než čokoľvek iné. A niet sa čomu diviť. Vďaka meditácii doprajete relax nielen telu ale aj mysli. Meditácia pomáha odbúrať stres či úzkosť, posilňuje pamäť a taktiež zlepšuje sústredenosť.

Čítaj tiež: 7 miliardárov rozdáva rady, ako byť úspešným v biznise

Vstávajú skoro

Nejedna úspešná osobnosť je tzv. ranným vtáčaťom. Kým ostatní len o úspechu snívajú, oni sú hore už pred šiestou, vybavujú e-maily, píšu zamestnancom, prípadne nasávajú nové informácie z ranných správ. Medzi takýchto ľudí patrí napr. generálny riaditeľ Apple Tim Cook, podnikateľ Richard Branson či zakladateľ Twitteru Jack Dorsey.

Namiesto TV radšej čítajú

Thomas Corley, autor knihy „Rich Habits – The Daily Success Habits of Wealthy Individuals„ zistil, že takmer 70% bohatých pozerá televíziu denne hodinu alebo menej. Okrem toho len 6% z nich si pozrie reality show. Pri chudobných toto číslo predstavuje až 78%. Namiesto TV dávajú prednosť odborným knihám či knihám osobnostného rozvoja.

Dohliadajú na svoje financie

Veľa úspešných je na vrchole práve preto, že držia nad svojimi peniazmi kontrolu. Vedú si rozpočet a presne vedia, kam odchádza každé ich euro. Pochopili, že dôležité je nechať peniaze pracovať pre seba a nie pracovať pre peniaze. A aby peniaze pracovali pre nich, musia nejaké peniaze mať, takže sa vyhýbajú zbytočným výdavkom a snažia sa usporiť si 10 až 20% príjmov.

V noci si píšu to-do list

Bez zoznamu úloh to nejde. Naša myseľ bola stvorená na to, aby nápady tvorila, nie aby ich uchovávala. Úspešní si svoj to-do list vedú v noci a píšu do nich všetky priority, ktoré na nich čakajú nasledujúci deň. Ich zoznam je zoradený podľa priorít a najdôležitejšie úlohy zvýrazňujú. Nezabúdajte, že dobre zostavený to-do list je vašim pomocníkom a taktiež vašou “pamäťou”.

Komentáre