Dôležitá vec, ktorá rozhoduje o tom, či budeš finančne (ne)zdravý

Počas uplynulých 10 rokov som prečítal množstvo kníh a článkov o tom, čo odlišuje najbohatších ľudí sveta od ostatných.

Vždy ma zaujímalo, vďaka čomu sú títo ľudia finančne slobodní? Čo robia so svojimi peniazmi inak? Takmer vo všetkých zdrojoch sa opakovala jedna a tá istá vec:

Títo ľudia dôkladne sledujú svoje výdavky a príjmy.

Jednoducho si vedú rozpočet a preberajú nad svojimi peniazmi plnú kontrolu.

Znie to možno jednoducho, no väčšina ľudí s osobným rozpočtom nie že nepracuje, ale ani si ho nezostavujú. A pritom to nie je žiadna veda.

Čo to vlastne rozpočet je? Rozpočet je finančný plán a cieľom takéhoto finančného plánu je kontrolovať a riadiť tok našich osobných financií. Vďaka rozpočtu získavame prehľad o všetkých našich príjmoch a výdavkoch a na základe toho vieme odhaliť priestor pre úspory.

V našom PREMIUM klube čoskoro nájdeš sériu videí, v ktorých krok-za-krokom znázorňujem, ako si vlastný osobný rozpočet zostaviť, riadiť a to najdôležitejšie, ako s ním pracovať a vyhodnocovať ho.

Taktiež odo mňa dostaneš prednastavený súbor v Exceli, vďaka ktorému budeš mať svoj rozpočet pod kontrolou počas celého roka.

V dôsledku koronakrízy sme spravili mimoriadny reopen nášho klubu a sprístupnili sme ho za zlomok ceny. Je to len dočasná ponuka, takže pokiaľ chceš získať prístup k zaujímavému obsahu, určite ju nepremeškaj. Viac o našom klube sa dozvieš tu.

Komentáre