Zlyhal si a nevieš ako ďalej? Tu je 6 rád, ako sa posunúť vpred

Každý zlyháva a naráža na dočasné prekážky. Dôležité je, aby sme sa nimi nenechali zastaviť a odradiť. Myslite na svoj cieľ, zapojte svoju vášeň a prekonajte dočasné pády  Ak stále neviete ako na to, prinášame vám 6 spôsobov, ako sa povzniesť nad zlyhaniami a ďalej napredovať.

1. Spomeňte si, prečo ste začali

Možno poznáte tu múdrosť, ktorá hovorí: „Keď nevieš nájsť dôvod, prečo pokračovať, spomeň si na dôvod, prečo si začal“. Zakaždým, keď vás postretne zlyhanie, budete musieť načrieť hlboko do svojho vnútra a čerpať z akýchsi energetických zásob a vášne.

Každá prekážka je zároveň dôvodom na pripomenutie si, prečo sme vlastne začali a čo chceme dosiahnuť. Takže ak neviete, ako ďalej, spomeňte si, prečo ste sa vlastne vydali na túto cestu a načerpajte z tohto pocitu novú energiu a motiváciu.

2. Podpora je dôležitá

Ak ste otrasený z neúspechu, doprajte si útechu od rodiny, blízkych priateľov či vašich mentorov. Ide o skvelú vonkajšiu motiváciu, ktorá vám dodá palivo na prekonanie ťažkých časov. Priznanie porážky a vyrozprávanie sa najbližším vás oslobodí a pripraví vás na novú cestu. Pozitívne naladené okolie a podpora je dôležitá!

3. Vstaňte a skúste to znova

Čím viac času strávite upriamovaním sa na minulosť, tým menej času vám zostane na zlepšenie a nápravu chýb. Nerobte paniku vždy, keď veci nejdú podľa plánu. Využite to vo svoj prospech, poučte sa z toho a skúšajte to dovtedy, kým sa vám to nepodarí.

„Neúspech je iba šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ – Henry Ford

4. Udržujte si pozitívne myslenie

Ak zaplníte svoju myseľ inšpirujúcimi a povznášajúcimi myšlienkami, udržíte si potrebnú motiváciu. A práve motivácia je tým palivom, ktoré vám pomôže prekonať každé zlyhanie. Zbehnite napríklad do kníhkupectva a nájdite si motivačnú knihu, ktorá vám dodá dôležitý impulz.

5. Premýšľajte o svojich silných stránkach

V ťažkých chvíľach majú ľudia tendenciu zaoberať sa svojimi slabinami, nadávajú si a odsudzujú sa. To je však chyba. Namiesto toho premýšľajte nad tým, v čom ste dobrí, čo sa vám podarilo a v čom vynikáte. Uvedomte si, že máte dostatok zručností a síl na to, aby ste zvládli prekážky a uspeli.

„ Ak sa obviňujete z neúspechu a chýb, ODPUSTITE SI.“ – Randy Gage

6. Zoberte si z toho čo najviac

Možno vám nevyšiel prvý biznis, no práve kvôli tomu ste prišli na niečo, vďaka čomu rozbiehate ešte väčšie a lepšie podnikanie. Veď ako povedal Dalajláma: „Že nedostaneme vždy to, čo chceme, je niekedy obrovské šťastie.“

Komentáre