Chýba vám odvaha? Vyskúšajte týchto 5 rýchlych tipov

odvážny muž

Inšpiráciu k tomuto článku sme si vzali od Michelle Mcquaid, ktorá spravila sériu podcastov pod názvom: Ukáž sa, zažiar a uspej. V jednom z nich sa táto úspešná autorka, blogerka a koučka rozprávala s uznávanou spisovateľkou Margie Warrell. A práve ona hovorí, že veľakrát je to práve strach z vykročenia do neznáma, ktorý nás brzdí v tom, aby sme napríklad zmenili prácu, ktorú až tak nemáme radi, prípadne nás nenapĺňa.

Čo teda robiť v praxi, ak vám chýba dostatok odvahy? Tu je niekoľko tipov.

Zistite, čo je vašou motiváciou

Viete, čo vás motivuje, aby ste opustili svoju komfortnú zónu? Objavte svoje prečo! Keď budete vedieť, čo vás poháňa vpred, pravdepodobne nadobudnete aj viac odvahy ísť ďalej. Čítaj tiež: Motivačné citáty

Buďte si vedomí svojho vplyvu

Každý má určitý vplyv na svoje okolie, a to bez ohľadu na to, aké máme postavenie. Je to vďaka osobnosti, ktorou každý z nás disponuje. Možno sa nie každý deň cítite dobre, ale buďte viac zaangažovaní a ukážte okoliu, že vám záleží na každom dni, ktorý prežívate.

Nájdite svoj účel

Váš talent, vášne, hodnoty a zručnosti by mali vychádzať z vášho živvotného účelu, resp. poslania. Účel je len zriedka o všetkom alebo o ničom. Ide skôr o nájdenie priesečníka medzi tým, v čom ste dobrí a na čom vám záleží, s hodnotou a potrebami na trhu. Táto križovatka vytvára príležitosti na ich kombinovanie.

Budujte svoju odvahu

S vašou odvahou nemusíte hneď mieriť na tie najvyššie méty. Odvaha sa buduje, tak začnite tam, kde ste, a urobte dnes niečo, čo vás posunie ďalej. Keď narazíte na neúspechy, postavte sa im a premyslite si, aký by mal byť ďalší krok. Je tiež dôležité obklopiť sa správnymi ľuďmi.

Skroťte svojho vnútorného kritika

Počujete vnútorný hlas, ktorý vám hovorí, že nie ste na niečo dosť dobrý? Skúste tento hlas umlčať a choďte si za svojimi cieľmi. Nahraďte negatívne myšlienky pozitívnymi a verte, že máte dostatok schopností na to, aby ste dosiahli to, čo chcete.

Veríme, že vám aj týchto pár tipov pomôže k tomu, aby ste v sebe našli väčšiu odvahu, vykročili zo svojej zóny pohodlia a začali pracovať na všetkom, čo chcete dosiahnuť.

Komentáre