10 najlepších 5-hviezdičkových hotelov v Európe

Nie je hotel ako hotel. Aj v Európe máme mnoho hotelov, ktoré vyčnievajú nad tými ostatnými, či už je to svojím luxusným vybavením, službami alebo pre ich ideálnu polohu.

US News & World Report zostavil rebríček najlepších hotelov Európy, pričom berie do úvahy hodnotenia recenzentov z cestovateľského portálu TripAdvisor, spolu s oceneniami získaných od odborníkov z oblasti cestovného ruchu a v neposlednom rade berie do úvahy aj triedu hotela.

Nižšie sa môžete inšpirovať, kde by ste mohli pobudnúť nejaký ten deň na najbližšej ceste po Európe:

1. Lanesborough – Londýn, Anglicko

Nachádza sa vedľa Hyde Park Corner v blízkosti Buckinghamského palácu a Hyde Parku. Lanesborough vyžaruje klasickým britským kúzlom. Tento historický hotel ma k dispozícií 93 izieb, ktoré nedávno prešli 18 mesačnou rekonštrukciou. K vybaveniu patria 24-hodinové služby komorníka a taktiež aj transfery luxusnými vozidlami. Samozrejmosťou sú tablety na izbe, ale ak vám to nestačí, môžete si vždy vychutnať nezabudnuteľné jedlo v hotelovej reštaurácií Celeste, ktorá je ocenená hviezdičkou Michelin.

1-the-lanesborough-london-england

2. Hotel Santa Caterina – Amalfi, Taliansko

Hotel Santa Caterina je tak blízko k pobrežiu Amalfi ako sa len dá. Táto vila z 19. storočia vyzerá, akoby by bola vytesaná z útesov. Má vynikajúce služby a jej umiestnenie je neopísateľne ohromujúce. Izby sú staromódne, ale napriek tomu veľmi očarujúce, pričom každá z nich ponúka klasické talianske interiéry vrátane podláh so starožitnými, ručne maľovanými obkladmi. Hotel má dostatok denného svetla s výhľadom na oceán a na miestne záhrady. Najesť sa môžete v reštaurácií priamo pod holým nebom. Hotel ďalej ponúka kúpeľné služby, posilňovňu a butik zásobený s miestnymi suvenírmi. Mnohí návštevníci tvrdia, že je to ideálne miesto pre medové týždne.

2-hotel-santa-caterina-amalfi-italy

3. J.K. Place Roma – Rím, Taliansko

Tento ultra-moderný hotel je situovaný priamo v srdci hlavnej rímskej módnej štvrti. Hotel je vybavený nádherným designovým nábytkom, kobercami a osvetlením, ktoré navrhol renomovaný taliansky architekt a interiérový dizajnér Michele Bönan. J.K. Cafe má vraj obzvlášť chutné raňajky.

3-jk-place-roma-rome-italy

4. Palazzo Avino – Ravello, Taliansko

Tento lososovo sfarbený hotel je umiestnený v meste Ravello v Taliansku, vo vile, ktorá siaha až do 12. storočia. Hotel ponúka bezkonkurenčný výhľad na útesy pobrežia Amalfi. Tiež sa môže pochváliť mnohým vybavením, ako sú kúpele, bazén, strešné solárium, výrivky, vonkajšie fitness centrum a samozrejme toto všetko s výhľadom na Stredozemné more.

4-palazzo-avino-ravello-italy

5. Four Seasons Hotel George V – Paríž, Francúzsko

Tento hotel je situovaný len pár blokov od svetovo preslávenej ulice Champs-Elysées a má ideálnu polohu pre všetkých tých, ktorí chcú vidieť to, čo im Paríž môže ponúknuť. Navyše, tento pohľad na Eiffelovú vežu je naozaj veľmi ťažké poraziť.

5-four-seasons-hotel-george-v-paris-france

6. Four Seasons Gresham Palace – Budapešť, Maďarsko

Tento hotel sa môže pochváliť svojou polohou v centre mesta, čo je vôbec jedným z jeho najväčších predností. Má špičkové vybavenie, nadštandardné vane, kúpele a telocvične, kde sú navyše pre hostí po ruke osobní tréneri. V izbe majú hostia k dispozícií kávovar Nespresso. Hotel má k dispozícií 24 hodín denne tieto služby: izbovú službu, pranie a čistenie bielizne a viacjazyčného komorného.

6-four-seasons-gresham-palace-budapest-hungary

7. Beaumont – Londýn, Anglicko

Nadčasovú eleganciu možno nájsť v hoteli Beaumount, ktorý sa nachádza na pokojnom námestí Mayfair v Londýne. Hotel má k dispozícií 73 izieb a ponúka nonstop fitness centrum, kúpele a salón, reštaurácie a bary. Tento hotel ponúka služby, ku ktorým patria služby šoféra, denne sú zaobstarané kontinentálne raňajky a Wi-Fi pripojenie priamo na izbe.  Podľa mnohých návštevníkov je jeho vrcholom tento prvotriedny servis.

7-the-beaumont-london-england

8. Corinthia Hotel London – Londýn, Anglicko

Izby a apartmány sú moderne zariadené a vybavené modernými vymoženosťami, ako je bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu, kávovary Nespresso a mramorovou kúpeľňou s vyhrievanou podlahou. Ale čo je skutočné impozantné sú kúpele hotela. Elegantný priestor sa skladá zo štyroch podlaží so 17. miestnosťami pre liečebné procedúry, pre nechtové štúdio, ďalej sa tu nachádza krytý bazén, vyhrievané lehátka, parný kúpeľ a ľadová fontána. Hotel má k dispozícií aj penthouse (izba s veľkou rozlohou, ktorá je umiestnená na najvyššom poschodí hotela, respektíve na streche), kde sa uskutočňujú rôzne akcie, ako napríklad aj svadby. A napokon, pokiaľ ide o umiestnenie hotela, ide o skvelú polohu, pretože sa nachádza v centre Londýna, v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako je Národná galéria a London Eye.

8-corinthia-hotel-london-london-england

9. The Milestone Hotel – Londýn, Anglicko

Hotel sa nachádza priamo oproti Kensingtonským záhradám, čo umožňuje aj vynikajúci prístup do tohto kráľovského parku ako aj do Kensingtonského paláca. Predtým slúžil ako domov pre mnohých barónov a veľvyslancov. Všetkých 62 izieb má k dispozícií vybavenie, ako je Wi-Fi pripojenie, domáce uvítacie maškrty, sviečky, upratovaciu službu a čerstvé kvety. The Milestone Hotel je známy pre svoj pozorný servis, ktorý zahŕňa aj možnosť byť vodičom Bentley v Londýne.

9-the-milestone-hotel-london-england

10. Hotel Plaza Athénée – Paríž, Francúzsko

Tento 5-hviezdičkový hotel je známy pre svoje červené muškáty a  markízy. Hotel sa pýši pozorným personálom, službami a taktiež aj vynikajúcou polohou – hotel sa nachádza v rámci jednej míle od Eiffelovej veže, najznámejšej ulice Champs-Élysées a múzea Louvre.

10-htel-plaza-athne-paris-france

Spracované podľa: businessinsider.com

Komentáre