13-ročná podnikateľka, ktorá vybudovala najpredávanejšiu značku limonády

Mikaila Ulmer (time.com)

Aj nasledovný príklad dokazuje, že vek v podnikaní nehrá žiadnu rolu. Mikaila Ulmer má iba 13 rokov a už teraz sa môže pochváliť úspešnou firmou.

Každé dieťa dokáže predávať limonádu na ulici, no nie každé z toho dokáže vybudovať miliónovú spoločnosť. Mikaila to dokázala. Je zakladateľkou populárnej značky limonády Me The Bees, z ktorej sa ročne predá až 360-tisíc fliaš.

Celé to začalo keď mala iba 4 roky. Svoje prvé limonády vyrábala na základe starého receptu od prababičky a predávala ich pred domom. Mikaila sa však rozhodla, že limonádu osladí medom namiesto cukru či umelého sladidla.

Veľmi často preto prichádzala do kontaktu so včelami. Spočiatku si s nimi veľa vytrpela a mala strach, no nevzdávala to. Svoj strach premenili na zvedavosť, o včelách sa toho veľa naučila a začali ju fascinovať.

Firmu s vlastnou značkou limonády začala rozbiehať spolu s rodičmi v roku 2009. V rozbehu jej pomohol aj triumf v podnikateľskej súťaži „Shark Tank“, kde na financovanie svojho startupu získala 60-tisíc dolárov. O dva roky neskôr do jej firmy investovalo konzorcium bývalých a súčasných amerických futbalových hráčov.

V roku 2015 si jej produkt všimol aj biopotravinový reťazec Whole Foods a spoločnosť mladej podnikateľky začala rýchlo napredovať..

Samozrejme, keďže má iba 13 rokov, nedokáže všetky právne rozhodnutia robiť sama, takže jej pomáhajú rodičia. Okrem nej tak na čele spoločnosti stoja aj otec a mama, ktorí študovali obchod. Každý sa vo firme venuje niečomu inému. Mikaila si uvedomuje, že je ešte mladá a musí sa toho veľa naučiť.

„Určite mám v živote veľa cieľov, ale ako povedal môj otec, je dôležité postupovať krok za krokom a plniť každý malý cieľom jeden po druhom,“ uvádza Mikaila.

Neoddeliteľnou súčasťou jej limonád je spomínaný med. Nápoj je tak zdravší než iné cukrové limonády a spotrebitelia jeho kúpou podporujú komunitu včelárov. Spoločnosť dokonca daruje časť ziskov z predaja organizáciám, ktoré bojujú za záchranu medonosných včiel.

Limonády majú 4 príchute a každá obsahuje med

Mladá podnikateľka je mimoriadne aktívna a okrem toho, že sa venuje svojej firme, usporadúva tiež workshopy o záchrane včiel a zúčastňuje sa rôznych podnikateľských podujatí. Ako sama tvrdí, časom by chcela viac firiem, nakoľko ju jedna spoločnosť niekedy nudí

„To, na čo som veľmi pyšná je, že je nielen inteligentná podnikateľka, ale aj dobrý človek, ktorý je láskavý k ľuďom,“ povedala o Mikaile jej matka.

Komentáre