Analyzoval stovky milionárov. Túto jednu vlastnosť majú všetci spoločnú

Ak sa zaujímate o osobnostný rozvoj, určite ste sa stretli s menom Napoleon Hill. Ide o autora slávnej knihy Mysli a zbohatni (Think and Grow Rich), ktorá je považovaná za jednu z najlepších (ak nie najlepšiu) v oblasti úspechu a osobnostného rozvoja.

Kniha vnikala vyše dvadsať rokov, počas ktorých sa Hill zhováral, pozoroval a analyzoval správanie a premýšľanie najbohatších a najúspešnejších mužov tej doby, vrátane mien ako Henry Ford, John D. Rockefeller, Charles M. Schwab či Andrew Carnegie.

V knihe Hill opisuje jednu mimoriadne dôležitú vlastnosť, ktorou podľa neho disponovali všetci tí úspešní a bohatí ľudia. „Analýza niekoľkých stoviek ľudí, ktorí nahromadili imanie prekračujúce značku milión dolárov, odhalila skutočnosť, že každý z nich mal vo zvyku rýchlo sa rozhodovať,“ uvádza vo svojej knihe Napoleon Hill.

Napoleon Hill

Navyše, nielenže sa títo milionári rozhodovali rýchlo, ale svoje rozhodnutia nemenili, prípadne ich obmenili len veľmi zriedkavo.

„Tí, ktorí sa dokážu rozhodovať veľmi rýchlo, rozhodne vedia, čo chcú. A svet má vo zvyku dláždiť cestu človeku, ktorého slová a činy naznačujú, že vie, kam sa chystá,“ dodáva Hill.

Komentáre