Nápady na podnikanie: 40 inšpirácií pre rok 2024

nápady na podnikanie

Vlastné podnikanie je niečo, o čom mnohí z nás snívajú už od malička. Veľakrát nás od dosiahnutia tohto cieľa delí iba dobrý a originálny nápad. Žiaľ, jeho hľadanie môže trvať dlhé roky a vízia vlastného biznisu zostáva často v zóne snov. Preto je dobré preskúmať všetky možné riešenia a nápady na podnikanie, ktoré by túto cestu mohli uskutočniť, ba dokonca aj urýchliť.

V prvom rade, po náročnom období, by mali nápady na podnikanie v roku 2024 obmedziť riziká, ktoré všetkých zasiahli počas predošlých rokov spojených s pandémiou. Práve e-business sa preto dnes javí ako jedna z rozumných možností. Chceli by sme sa s vami podeliť o niekoľko zaujímavých podnikateľských nápadov, v ktorých možno nájdete inšpiráciu pre svoj biznis.

1. Výživový poradca, online tréner, plány na chudnutie

Počas lockdownov, keď boli všetci zavretí vo svojich domovoch, hľadali ľudia rôzne online možnosti, ako si udržať zdravý životný štýl. Alebo naopak, niektorí sa ho rozhodli zmeniť z pohodlia svojho domova a ostali tomu verní aj po uvoľnení covid opatrení. Pokiaľ sa v tejto oblasti vyznáte, môžete svoje skúsenosti zdieľať s ostatnými, napr. cez Instagram alebo cez vlastný Youtube kanál. Časť poradenstva o zdravej výžive alebo chudnutí môžete poskytnúť zdarma a časť spoplatniť v prémiovej sekcii.

online tréner
Online tréner ako nápad na podnikanie

2. Online marketing

Tradičné formy reklamy sa stávajú minulosťou a firmy propagáciu svojich produktov presúvajú do online sveta. Preto sa zvyšuje dopyt po špecialistoch v rôznych oblastiach digitálneho marketingu. Implementácia a spúšťanie kampaní Google a Facebook Ads, SEO optimalizácia, e-mail marketing – prakticky všetky oblasti internetového marketingu je možné vykonávať z domu. Zákazníkov môžete získať mnohými spôsobmi (reklama, SEO, affiliate, content marketing) a navyše môžete pracovať odkiaľkoľvek, kde je dostupný internet.

online marketing

3. Doučovanie a kurzy

Pravdepodobne celkom jasný nápad na podnikanie a čo je najdôležitejšie, aj tento biznis môžete vykonávať online. Práve covid urobil túto možnosť, ako sa podeliť o svoje poznatky s ostatnými, čoraz vyhľadávanejšou. Online školenia môžu pokryť naozaj akúkoľvek oblasť – od školských predmetov ako matematika, cudzích jazykov, cez marketing až po zručnosti ako je hra na hudobný nástroj.

Svoj kurz môžete predávať aj cez rôzne zabehnuté platformy, napr. Udemy.com. Na tejto stránke nájdete viac ako 60-tisíc lektorov, ktorí ponúkajú kurzy vo viac ako 75 jazykoch.

lektor kurzy
Lektor

4. Influencer

Ak ste sa už s týmto výrazom stretli (pravdepodobne áno), no stále nepoznáte jeho význam, tu je rýchla definícia: influencer je človek, ktorý vďaka rozvinutým dosahom svojho účtu dokáže ovplyvňovať ľudí (followerov) a budujeme si s nimi vzťah. Najlepšie prostredie na budovanie tohto „biznisu“ je Instagram, Facebook, TikTok alebo YouTube. Ide o dlhodobú prácu, ktorá nie je pre každého (ako všetko). Môže nejakú dobu trvať, kým si vybudujete reputáciu, no pokiaľ sa venujete téme, ktorá vás baví (napr. cestovanie, jedlo, móda, auto-moto), dokážete vytrvať.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa stať influencerom v roku 2023, môžete si prečítať tento článok od Shanea Barkera, ktorý je špecialistom na influencer marketing.

influencer
Aj influencer je jedným z nápadov na podnikanie

5. Copywriting

Copywriting, alebo inak povedané aj tvorba marketingových textov, je jedna z najlepších činností pre kreatívnych a disciplinovaných ľudí. Dnes je však copywriting oveľa viac než len vymýšľanie sloganov a názvov, ale sú to aj články na blogoch, popisy produktov, kategórie, odborné texty a mnoho, mnoho ďalšieho.

6. Písanie blogu

Ak chcete vlastniť blog, ktorý zarába peniaze, musíte najprv niečo o danej oblasti vedieť a zároveň písať atraktívnym spôsobom. To je veľmi dôležité, pretože bez toho si imidž odborníka nevytvoríte. Prevádzka blogu si nevyžaduje veľké finančné investície a je veľmi stabilná. Avšak, čaká vás veľmi dlhá a strastiplná cesta, kým sa stane autoritou v danom odvetví. Mnohí tak napokon svoj blog prepoja s inou platformou, napríklad s Instagramom.

Prípadne, ak neradi píšete, možno budú pre vás vhodnejšie podcasty, čo môžeme charakterizovať ako zvukovú publikáciu. O ďalších spôsoboch, ako zarobiť na internete, sme písali v článku: 20 reálnych spôsobov, ako zarobiť na internete

blogovanie ako nápad na podnikanie
Blogovanie

7. Videohry

Zarábať hraním videohier? Pred niekoľkými rokmi by to mnohí považovali za vtip a nereálny nápad, no dnes je to realita. Dnes sa dá hraním videohier nielen zarobiť, dokonca sa môžete stať profesionálnym hráčom nejakého e-sportu. Profesionálni gameri sa zúčastňujú medzinárodných šampionátov, na ktorých sa dajú vyhrať milióny. Taktiež môžete zarábať streamovaním na platforme Twitch.tv alebo si založiť YouTube kanál a speňažiť návštevnosť cez reklamu.

hranie videohier

8. Domáci kutil

Ľudia si dnes za pohodlie radi priplatia i keď drobné zlyhania sú bežným každodenným životom. Žiaľ, dnes už veľa ľudí nemá potrebné manuálne zručnosti alebo skúsenosti na vykonávanie rôznych opráv a radšej zaplatia niekomu, kto im to rýchlo a dobre urobí. A presne na to sú tu opravári, známi aj ako “hodinoví manželia”. Ponúkať môžete montáž nábytku, zavesenie políc, výmenu vodovodných batérií, opravu WC, otvorenie zabuchnutých dverí atď.. Je toho naozaj mnoho.

9. YouTuber

Kým väčšina ľudí si chodí na YouTube oddýchnuť a pozrieť videá, na druhej strane stoja YouTuberi – ľudia, ktorí videá tvoria. Úspešný YouTube kanál sa dá prirovnať k zabehnutému podniku. Samozrejme, nevybudujete sa iba tak zo dňa na deň. Aj tu platí, že si treba vybrať segment, v ktorom ste takpovediac doma a zaujíma vás (napr. videorecepty, zábavné videá, testovanie elektroniky..). Keď budete pravidelne publikovať kvalitný obsah a získate dostatok fanúšikov, môžete toto publikum monetizovať (speňažiť), napríklad cez Adsense reklamy, affiliate spolupráce, vlastný merch alebo sponzorstvo. Tieto nové možnosti zarábania sú medzi mladými veľmi vyhľadávané a sú skutočne čoraz populárnejšie.

Čítaj viac tu: Ako zarobiť na YouTube

10. Požičovňa športového náradia

Možno máte telocvičňu, ktorú nevyužívate alebo disponujete drahým športovým vybavením, ktoré viac menej zapadá prachom. Zariadenie môžete prenajať jednorazovo s doručením priamo ku klientovi alebo na dlhšie obdobie podľa dohody. Ľudia sa začínajú ešte viac zaujímať o zdravý životný štýl a nie každý ma na to, aby si kúpil drahý fitness stroj.

nápady na podnikanie

11. Fotografovanie a tvorba videí

Dopyt je vysoký a profesionálne fotografie i videá sú stále populárne, dokonca to nezmenili ani inteligentné telefóny. Našťastie stále existujú svadby, oslavy narodenín či najrôznejšie jedinečné udalosti a podujatia, na ktoré pozývame fotografov i kameramanov. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa takto dajú zarobiť pekné peniaze. Ak to viete s fotoaparátom alebo kamerou, prečo nevyužiť aj tento podnikateľský nápad.

12. Čistenie áut

Pokiaľ nám tu budú stále jazdiť autá, je zjavné, že bude potrebné aj ich umývanie. Niektorí ľudia milujú svoje autá natoľko, že ich musia mať neustále čisté a “navoňané”. Mnohí sa však snažia čas využiť efektívnejšie a tak si za túto službu radšej priplatia. A to je opäť príležitosť pre podnikavcov. Stačí si zaobstarať kvalitné čistiace stroje, zamestnať a zaškoliť šikovného človeka a biznis je na svete.

umývanie áut
Podnikanie s umývaním áut

13. NFT umenie

S technológiou blockchain sa vo svete rozšíril aj pojem NFT, čo je skratka pre non-fungible token. Ide o nezameniteľnú jednotku dát v databáze blockchain. Princíp spočíva v tom, že keď vytvoríte nejaké umenie (napr. obraz, hudba..), uvediete ho na blockchain platformách (napr. OpenSea) a môžete s ním obchodovať.

14. Ručné výrobky

Kvalitné „handmade“ výrobky sú v dnešnej dobe čoraz viac žiadanejšie, tak prečo nespeňažiť svoju kreativitu? Ak radi pracujete s drevom, môžete vyrábať rôzne drevené bytové dekorácie alebo čoraz obľúbenejšie drevené motýliky. A možno sa nájdete vo výrobe sviečok alebo v háčkovaní košíkov. Jednoducho, kreativite sa medze nekladú.

hand made výrobky

15. Tvorba a dizajn web stránok

Pravdepodobne každý podnik, ktorý chce dnes vzbudiť dôveru medzi spotrebiteľmi, musí byť na internete. Webová stránka je absolútne nevyhnutná a je základným prvkom online prezentácie. Navyše, nič nenasvedčuje tomu, že by sa to v blízkej budúcnosti zmenilo. Tieto webové stránky však musí niekto vytvoriť.

Existujú rôzne platformy na tvorbu webových stránok, medzi najrozšírenejšie patrí redakčný systém WordPress. Aj vďaka dostupnosti mnohých grafických šablón a rozšírení (pluginov) je WordPress čoraz populárnejší. Treba však dodať, že dnes je segment tvorby webstránok naozaj presýtený a firiem, ktoré ponúkajú túto službu, je naozaj veľa.

16. Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)

Ide o proces zameraný na optimalizovane webovej stránky s cieľom získať čo najlepšie pozície vo výsledkoch vyhľadávania (napr. v Google). Aj používanie vhodných SEO nástrojov má rozhodujúci vplyv na to, či je daná značka alebo firma na webe úspešná. Keďže dopyt po SEO riešeniach neustále rastie, tento segment patrí medzi najlepšie nápady na podnikanie.

SEO
SEO

17. Upratovanie bytov alebo kancelárií

Dobre známa a zároveň potrebná služba. A keďže ľudia v dnešnej uponáhľanej dobe nestíhajú, vyhľadávajú čoraz častejšie firmy, ktoré im dajú ich bývanie do poriadku. Pri tomto podnikateľskom nápade však musíte počítať s veľkou konkurenciou, pretože aj tu o klienta bojuje veľa firiem.

18. Predaj a servis elektrobicyklov

Aj toto je segment, ktorý posledné roky zažíva obrovský boom. Určite ste aj vy spozorovali, že ľudia začali vymieňať klasické bicykle za verzie s elektromotorom, čo je príležitosť pre vás. Venovať sa môžete predaju a servisu týchto bicyklov, alebo len ich servisu.

podnikanie s elektrobicyklami

19. Reštaurovanie nábytku

Ak máte umeleckého ducha, možno sa nájdete práve v tejto oblasti. Retro alebo vintage štýl sa v poslednej dobe opäť dostáva do popredia. Čoraz viac ľudí hľadá originálne veci, doplnky či drahokamy na blšom trhu alebo v pivniciach svojich starých rodičov. Prečo by práve váš podnik nemohol byť priekopníkom v oblasti reštaurovania starých vecí?

20. Predaj na Amazone

Len za jeden mesiac navštívi obchod Amazon viac ako 2 miliardy ľudí. Prečo to nevyužiť a neumiestniť svoje produkty na tejto platforme? Stačí si spraviť prieskum a zistiť, ktoré produkty sú práve najpredávanejšie, dať si ich vyrobiť pod vlastnou značkou a naskladniť v Amazone. Vďaka službe Fulfillment by Amazon (FBA) nemusíte riešiť zložitú logistiku, pretože sa o to riešenie FBA postará za vás.

O tom, ako podnikať na Amazone, sa dozviete vo videu nižšie:

21. Virtuálny asistent / asistentka

Počas pandémie koronavírusu sa ešte viac rozšírila práca na diaľku, čo nahralo službám virtuálnych asistentov. Veľa firiem si prenajíma virtuálnych asistentov, pretože chce ušetriť čas (a taktiež peniaze), aby sa nemuseli zaoberať rôznymi drobnými úlohami ako je príprava podkladov pre účtovníčku alebo správa stránok na sociálnych sieťach. A tu prichádza príležitosť pre vás.

práca na počítači

22. Podnikanie v 3D tlači

Aj tento segment sa rýchlo rozvíja a zaznamenáva boom. Ak sa chcete stať súčasťou tohto trendu, môžete zainvestovať do 3D tlačiarne a spropagovať svoje služby. Klienti vám jednoducho pošlú svoje projekty na vytlačenie a potom si ich prídu vyzdvihnúť alebo si ich nechajú poslať v krabici.

3D tlačiareň

23. Food truck

Radi varíte? Skvelé. Reštaurácií je dnes naozaj veľa, tak prečo sa neodlíšiť a neotvoriť si pojazdný food truck s nenáročným menu. Predávať môžete rýchle jedlá ako bagety, hranolky alebo palacinky. Treba ale myslieť na to, že v tomto prípade to chce na začiatok nemalú vstupnú investíciu. Výhodou je, že prevádzkové náklady takéhoto auta sú nižšie ako prevádzkové náklady celej reštaurácie.

nápad na podnikanie s food truckom
Food truck ako podnikateľský nápad

24. Vývoj mobilnej aplikácie

Môže to byť nejaká zábavná aplikácia, ktorá bude zarábať na implementovaných reklamách, prípadne vzdelávacia aplikácia. Čím kreatívnejší budete, tým väčší ziskový potenciál vaša appka môže mať. Nemusíte vedieť programovať – stačí nájsť šikovného človeka, ktorý vám aplikáciu vytvorí, buď za finančnú odmenu alebo s ním uzavriete dohodu a pôjdete do biznisu spolu.

vývoj mobilnej aplikácie
Vývoj mobilnej aplikácie

25. Oprava elektroniky

Zrejme nemusíme pripomínať, že dnes väčšina ľudí vlastní smartfón, tablet alebo počítač. Niektorí z nás majú všetky zariadenia naraz. To znamená, že keď sa tieto vecičky pokazia, treba ich opraviť, čo je ďalší veľký segment.

oprava elektroniky

26. Správa sociálnych sietí

Zákazníci od firiem očakávajú, že ich nájdu aj na sociálnych sieťach. Niektoré firmy ale nemajú čas na správu svojich stránok na Facebooku alebo Instagrame, preto hľadajú ľudí, ktorí sa im o sociálne siete postarajú. Dohodne sa suma (napr. za mesačné obdobie) a následne sa klientovi staráte o obsah a jeho plánovanie. Môžete postovať fotky produktov, pridať nejakú zaujímavosť z jeho segmentu, článok alebo spraviť súťaž pre fanúšikov.

27. Originálny predajný automat

Klasické predajné automaty nie sú úplne v móde, no aj v tomto segmente sa dá odlíšiť a nájsť nepokrytý výklenok. Napríklad môžete spustiť automat s bezlepkovými a bezlaktózovými výrobkami alebo automat s nevšednými BIO potravinami. Umiestnenie takéhoto automatu na strategickom mieste vám môže priniesť dostatok zákazníkov.

predajný automat
Podnikať sa dá aj s predajným automatom

28. Starostlivosť o exteriér

Určitá časť majiteľov domov a malých podnikov má ukážkový trávnik, o ktorý sa musia pravidelne starať. Niekto však na to nemá čas a namiesto toho, aby kvôli tomu zamestnávali človeka, vyhľadajú nezávislých poskytovateľov takýchto služieb. Vaša firma sa tak môže starať o záhrady domov a firiem a v zime môžete ponúkať odpratávanie snehu. Svojim klientom ušetríte množstvo času a síl a oni vám za to radi zaplatia.

kosenie trávnika

29. Inštruktor jogy

O jogu sa zaujíma čoraz viac ľudí, čo znamená, že rastie aj dopyt po inštruktoroch jogy. Dnešná doba je mimoriadne uponáhľaná, čo so sebou prináša veľa stresu. A práve jogou trénujeme schopnosť upokojiť sa a neznervózňovať sa. Ak vás táto oblasť zaujíma a máte v nej bohaté skúsenosti, prenajmite si priestor a vyučujte večerné kurzy. Prípadne môžete ponúkať súkromné hodiny u vás doma.

30. Coworking

Využite rastúcu popularitu práce na diaľku a vytvorte moderný coworkingový priestor. Coworking je vlastne zdieľaný pracovný priestor, v ktorom ľudia pracujú nezávisle od seba. Pri jednom stole môže byť grafik na voľnej nohe, pri druhom copywritterka alebo externý zamestnanec nejakej firmy. Keďže práca z domu nie je vždy najproduktívnejšia (mnoho rušivých elementov), takéto priestory sú čoraz viac vyhľadávanejšie. Vyberte dobrú polohu s občianskou vybavenosťou a priestory moderne zariaďte.

coworking
Podnikanie v segmente coworkingu

31. Prenajmite svoj hlas

Ak patríte medzi tých, ktorí majú príjemný hlas a správny hlasový rozsah, môže to byť pre vás ten správny podnikateľský segment. Nie každý má rečnícke nadanie a príjemný hlas, ktorý by sa hodil napr. do reklamy, preto firmy vyhľadávajú službu „voice over“. Môžete dabovať reklamné alebo edukačné videá a nechať si za to pekne zaplatiť. Ide o nápad na podnikanie, ktorý môžete vykonávať aj z pohodlia domova, čo je veľká výhoda.

Voice over

32. Škola bojových umení

Ak ste profesionálom v bojových umeniach, môžete tieto skúsenosti odovzdať ostatným a to prostredníctvom vlastnej školy bojových umení. Bojové umenia, obzvlášť zmiešané bojové umenia MMA, sú dnes veľmi populárne a hlási sa k nim čoraz viac mladých ľudí.

Dôležitým krokom pri rozbiehaní tohto podnikania bude výber správneho priestoru, ktorý si na začiatku môžete prenajať (menšia investícia). Dbajte najmä na typ podlahy vhodný pre takéto športy a nezabudnite ani na šatne.

33. Plánovač akcií

Môžete si založiť firmu, ktorá sa bude špecializovať na plánovanie rôznych akcií, ako sú svadby, konferencie, narodeninové oslavy či rôzne firemné podujatia. Vašou úlohou bude nielen naplánovať každý detail takejto udalosti, ale tiež komunikovať a spolupracovať s ďalšími dodávateľmi ako je catering, prenajímateľ sály, DJ a podobne. Aby ste sa odlíšili od konkurencie, môžete sa špecializovať len na určité akcie, napr. iba plánovač firemných konferencií. Následne zbierajte recenzie od spokojných klientov a budujte si značku.

plánovanie osláv
Plávanoe rôznych akcií

34. Renovácia a následný predaj elektroniky

Mnoho ľudí dnes nerieši pokazený notebook, televízor alebo smartfón. Je pre nich pohodlnejšie zájsť do predajne a zakúpiť si nový kus. A to je príležitosť pre vaše podnikanie – nápad spočíva vo výkupe takýchto pokazených zariadení (niekto ich dokonca vyhodí bez toho, aby sa zaujímal o príčinu poruchy), ich oprave a následnom predaji. Opravy môžete realizovať sami, pokiaľ s tým máte skúsenosti, prípadne si na to môžete nájsť špecialistu.

35. Písanie a úprava životopisov

Ide o nápad na podnikanie, ktorý ľuďom pomôže získať vysnívanú prácu. Je veľa ľudí, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s tvorbou životopisu, prípadne ho majú vypracovaný nesprávne a radi si za túto službu zaplatia. Je to práve životopis, ktorý veľakrát rozhodne, či uchádzač dostane alebo nedostane prácu, preto si klient za kvalitne spracovaný život rád priplatí. Navyše, ak ovládate aj cudzie jazyky, môžete ponúkať vypracovanie životopisu v angličtine či nemčine. Aj tento trh je však mimoriadne konkurenčný, preto sa najskôr musíte stať profesionálom na životopisy a vybudovať si portfólio.

36. Masážny salón

Keďže čoraz viac ľudí vyhľadáva spôsoby, ako zmierniť stres a zlepšiť svoje zdravie, masážny salón môže byť zaujímavým nápadom. Navyše, nepotrebujete prenajímať veľký priestor. Stačí jeden stôl a samozrejme potrebujete skúseného maséra.

Postupne a v závislosti od množstva zákazníkov môžete pridať ďalšie stoly. Existuje pri tom množstvo rôznych masáži, od klasických, cez thajské až po masáže pre páry. V rámci propagácie môžete využiť sociálne siete či rôzne vernostné programy.

37. Podnikanie v oblasti zelenej energie

V oblasti alternatívnej energie pravidelne vznikajú nové startupy. Napríklad V Európe a USA sa vlády zaväzujú k odkupu celej vyprodukovanej elektriny od výrobcov zelenej energie za stanovenú „zelenú tarifu“. Problém globálneho otepľovania otvára nové možnosti pre producentov solárnej energie.

38. Potraviny na dlhodobé uskladanie

Rôzne konzervy či rýchle polievky, to všetko si nájde svoju klientelu medzi turistami alebo vodičmi kamiónov. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, na aké druhy potravín sa zameriate, či to budú polievky, mäso , ovocie a podobne. Myslite tiež na to, že vaša výroba všetky zdravotné a bezpečnostné normy, najmä pokiaľ ide o potravinársky priemysel. Ešte predtým, ako sa pustíte do výroby, spravte dôkladnú analýzu trhu a zistite čo najviac o potrebách vašej cieľovej skupiny.

39. Požičiavanie šiat a odevov

S rastúcim trendom udržateľnej módy môže byť požičiavanie odevov perspektívnym nápadom. Zadefinujte si cieľovú skupinu a vyberte si sortiment odevov, ktorý s touto skupinou súvisí (napr. študenti a oblečenie pre každodenné nosenie, prípadne slávnostné odevy a podobne). Dajte si vypracovať jednoduchý a prehľadný systém rezervácie šiat a zvážte aj spoluprácu s miestnou čistiarňou.

40. Biliardový klub

A čo tak otvoriť si menší biliardový klub, ktorý pritiahne mladších i starších zákazníkov? Pri tomto nápade na podnikanie treba myslieť predovšetkým na dobrú lokalitu, aby ste boli čo najviac vidieť (napr. poloha v centre mesta, poloha pri obchodnom centre). Väčšou investíciou bude aj kvalitný biliardový stôl či dizajn interiéru. Nezabúdajte ani na dobré osvetlenie, ozvučenie či kvalitné sedenie.

Ďalšie zaujímavé nápady na podnikanie

Ak vás neoslovil žiadny z podnikateľských nápadov, o ktorých sme písali vyššie, možno nájdete inšpiráciu v tomto rýchlom zozname.  Toto sú ďalšie zaujímavé segmenty, v ktorých môžete rozbehnúť svoje podnikanie:

 • Prekladateľské služby
 • Sprostredkovanie a donáška nákupov
 • Kariérne poradenstvo
 • Editovanie videa
 • Výroba darčekových košov
 • Prevádzkovanie penziónu
 • Moderovanie podcastov
 • Terénne úpravy
 • Expert na TikTok
 • Úprava odevov na mieru
 • Dizajnérske služby
 • Založenie remeselného pivovaru
 • Expert na zdravú výživu
 • Aromaterapia
 • Špecialista na marketing na Instagrame

Kým niektoré nápady viete realizovať bez veľkých investícií (ako napr. prekladateľstvo alebo donáška nákupov), určité podnikateľské nápady, ako je napr. otvorenie penziónu, sú kapitálovo náročnejšie a treba pri nich dbať aj na finančný manažment.

Záver

Či už budú pre vás inšpiráciou tieto nápady na podnikanie alebo prídete s vlastnou originálnou myšlienkou, vhodné je, ak si hneď na to urobíte prieskum trhu, k čomu môžete využiť aj sociálne siete. Každopádne nezabúdajte, že iba nápad na podnikanie nestačí. Chce to aj odvahu, množstvo tvrdej práce a v neposlednom rade vytrvalosť. Pokiaľ budete pre svoj biznis zanietení a budete ho robiť s vášňou, vaša klienta to vycíti a ocení vás. Navyše, s nadšením veľmi ľahko zdoláte rôzne prekážky, ktoré sa v podnikaní určite vyskytnú.

Vybuduj si pasívny príjem na internete. Spoznaj stratégie, ako zarobiť online + bonusy ZDARMA

Komentáre