Možno sa snažíte zlepšiť svoju finančnú situáciu a získať viac peňazí, no tie sa vám stále vzďaľujú. Môžu za to aj obmedzujúce presvedčenia, ktoré nosíte vo svojej mysli. Pozeráte sa na peniaze ako na niečo zlé, takže sa nemožno čudovať, že ich nepriťahujete, ale skôr odpudzujete. Pokiaľ chcete dosiahnuť finančný úspech, týchto častých mýtov by ste sa mali čím skôr zbaviť.
Mýtus: Peniaze ma zmenia
Peniaze z vás nerobia dobrých ľudí, zlých ľudí a ani nič medzi tým. Peniaze iba posilňujú tie vlastnosti, ktoré už máme.
Ak chcete robiť zlé veci, potom vám peniaze umožnia robiť zlé veci. Ak máte v úmysle robiť dobré veci, peniaze vám umožnia robiť viac dobrých vecí. A keďže ste dobrým človekom, tým, že zarobíte viac peňazí, budete môcť vo svete spraviť viac pozitívnych a prospešných vecí.
Mýtus: Peniaze ma aj tak nespravia šťastným
Ďalší mýtus. Existuje viacero štúdií a analýz, ktoré potvrdili, že peniaze dokážu človeku priniesť šťastie. Ako si môžete prečítať tu, bohatstvo človeku prináša šťastie vo viacerých oblastiach v živote. Vďaka peniazom títo ľudia žijú v hojnosti, dokážu deťom zabezpečiť kvalitné vzdelanie a nestresujú sa, odkiaľ o týždeň zoberú peniaze na jedlo a bývanie.
Mýtus: Zbohatnutie je iba o šťastí
Toto je ďalší častý mýtus o peniazoch a bohatých ľuďoch. Samozrejme, aj šťastie je jedným z faktorov, prečo sa z niektorých ľudí stali milionári a miliardári.
Ale títo ľudia sa na toto šťastie pripravili – budovali si správne návyky, mysleli vo veľkom, upriamovali sa na cieľ a dokázali pracovať aj vtedy, keď sa ostatní zabávali. Takže myslieť si, že len nečinne sedeli a postretlo ich šťastie, je veľký omyl.
Mýtus: Bohatí zarobili peniaze na úkor iných
Tento mýtus vychádza z myšlienky, že život je hra s nulovým súčtom. Čiže keď niekto vyhrá, iný musí prehrať. Zoberte si firmu, ktorá pre klientov vytvára aplikácie: tým, že niekomu navrhne peknú mobilnú aplikáciu, okráda iných? Mali by s tým prestať?
Alebo ste si kúpili na raňajky bagetu. Okradol vás tento obchod? Určite nie.
Toto je veľmi obmedzujúci pohľad na to, ako funguje svet. Podnikatelia sa totiž na trhu udržia len vtedy, keď prosperujú obe strany.
Mýtus: Chcieť veľa peňazí nie je dobré
Pokiaľ chcete pomáhať slabším, potrebujete peniaze.
Pokiaľ chcete vytvárať projekty a produkty, ktoré zo sveta spravia lepšie miesto, potrebujete peniaze.
Pokiaľ chcete svojej rodine zabezpečiť bezpečný domov a dopriať jej kvalitné jedlo a ďalšie veci, potrebujete peniaze. Takže je mýtus myslieť si, že chcieť veľa peňazí je niečo neetické a zlé.
20 motivačných citátov, ktoré váš život zmenia k lepšiemu