Rozprával sa so 45 self-made milionármi a zistil, čo majú títo ľudia spoločné

Rainer Zitelmann je self-made milionár a sám vyspovedal 45 ľudí, ktorých majetok dosahuje desiatky či stovky miliónov dolárov.

Zitelmann si všimol, že všetci títo self-made milionári majú spoločné určité znaky. Ktoré to sú?

Väčšina multimilionárov nemala dobré známky

Počas rozhovorov s nimi zistil, že vzdelávanie nie je nevyhnutne jediný spôsob, ako dosiahnuť úspech. Hoci 29 z 45 respondentov ukončilo vysokoškolské vzdelanie, väčšina milionárov uviedla, že nemali zvlášť dobré známky.

„Výsledky väčšiny respondentov v škole a na univerzite neboli v žiadnom prípade vynikajúce,“ píše Zitelmann.

Takže to nie sú dobré známky, ktoré pomohli týmto ľuďom uspieť – boli to skúsenosti, ktoré mali, a predovšetkým závery, ktoré z týchto skúseností vyvodili.

Mali tendenciu byť športovcami a športovými fanúšikmi

Zitelmann uvádza, že jedným z ukazovateľov úspechu týchto ľudí je vášeň pre šport – niekoľko respondentov totiž uviedlo, že v mladosti boli ambicióznymi športovcami, prípadne sa o šport zaujímali ako fanúšikovia.

Začínali ako mladíci a prvé projekty im nevyšli

Ďalšia vec, ktorú má mnoho self-made milionárov spoločnú je, že v minulosti mali nápad, ktorý zlyhal. Získali tak cenné životné lekcie, ktoré by ich v škole nenaučili.

Okrem toho mnohí z milionárov zarábali vlastnými peniazmi a vlastnými myšlienkami aj v mladosti. Mnohí self-made milionári v rozhovore uviedli, že mali vynikajúci talent v predaji oveľa skôr, než vybudovali miliónové impérium.

Šesťdesiat percent účastníkov pochádzalo z podnikateľskej rodiny. Vo väčšine prípadov už otec vlastnil stredne veľký podnik.

Podľa informácií businessinsider.com

Komentáre