S podnikaním začal v 13 rokoch. Mladý Ind a jeho cesta k úspešnému podnikaniu

„Cesta dlhá tisíc míľ sa začína prvým krokom.“ Presne týmto citátom sa riadi 26-ročný indický podnikateľ Farrhad Acidwalla.

On s prvým krokom rozhodne neotáľal, keďže podnikať začal už ako 13-ročný. Ako väčšina tínedžerov v jeho veku, aj on bol pod tlakom rodičov, aby sa venoval hlavne škole a dosahoval dobré študijné výsledky. Vždy sa snažil prekonať očakávania rodičov, no okrem školy si našiel ďalšiu vášeň – letecké modelárstvo.

„Palivové lietadlo a lietanie vo vzdialených priestoroch mi dalo pohon … pohon, ktorý podporil moje letecké ambície,” uviedol Farrhad na podujatí TEDTalk v roku 2013.

Jedného dňa, keď prišiel domov zo školy, skrsla v ňom myšlienka vytvoriť webstránku o letectve a leteckom modelárstve.

Nemal žiadne skúsenosti s programovaním a tvorbou webu, no to ho neodradilo. S pár dolármi sa pustil do projektu a vytvoril komunitu v oblasti letectva a leteckého modelovania. Tento portál nakoniec predal za 1200 dolárov.

To bol však iba začiatok.

Obchod, na ktorom zarobil, ho nakopol a pustil sa do ďalších internetových projektov.

O niekoľko rokov neskôr investoval 400 dolárov do vytvorenia spoločnosti Rockstah Media. A tento krok mu zmenil život, nakoľko sa z Rockstah Media stala medzinárodne uznávaná agentúra v oblasti webových aplikácií, brandingu a marketingu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SUCCESS ❤️ CAREER 🌟 MOTIVATION (@farrhad),

V roku 2011 ho spoločnosť CNN Money zaradila na 5. miesto v zozname mladých podnikateľov, ktorých je potrebné sledovať. Farrhard bol tiež prizvaný ako rečník na mnohé školy a univerzity, vrátane IIT a IIM.

V roku 2018 do svojho portfólia pridal ďalšiu spoločnosť. Ide o firmu Cybernetiv Digital so sídlom v Bombaji, ktorá prináša riešenia v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Aj napriek mladému veku Farrhad spolupracoval s poprednými svetovými firmami a influencermi. Viedol tímy a pomáhal takým značkám ako Lenovo, Asus či Microsoft.

Aj jeho príbeh ukazuje, že na dosiahnutie úspechu nie je nikdy príliš skoro. Stačí sa chopiť myšlienky, pracovať na nej a doviesť ju do úspešného konca.

Komentáre