Miliardár Branson: Spravte týchto 5 vecí a prežite úspešný deň

Miliardár Richard Branson
Richard Branson (Foto: Virgin.com / Visual Eye)

Zakladateľ Virgin Group a miliardár Richard Branson si podľa slov jeho matky robil veci po svojom už ako batoľa. Neskôr ako 16-ročný odišiel zo školy a spustil svoj prvý biznis, časopis Student. Dnes sa jeho podnikateľské aktivity rozpínajú od prieskumov oceánov až po vesmírne lety.

Ako píše na svojom blogu, po mnohých rokoch sa dopracoval k určitým veciam, ktoré mu pomáhajú zvládať pracovné zaťaženie a zároveň sa baviť a užívať si život. „V skutočnosti neoddeľujem prácu a zábavu – to všetko je život. To ale neznamená, že stále pracujem, znamená to, že som sa naučil umeniu rovnováhy,“ píše známy miliardár.

Ak si chcete osvojiť jeho prístup a prežiť každý deň s úspechom, Branson odporúča spraviť týchto 5 vecí:

Majte pozitívny vplyv na ľudí okolo vás

Ak budete veľkorysí k ľudom v práci, pomôže vám to nielen profesionálne, ale aj osobne. „Väčšina ľudí sa cíti naplnená a najšťastnejšia vtedy, keď má pozitívny vplyv na ľudí okolo nich,“ píše Branson.

Z času na čas si vydýchnite

Prestávky na odpočinok, ktoré doprajete vašej mysli, vám pomôžu zabrániť vyhoreniu, píše Branson. Miliardár počas dňa vypije až 20 šálok čaju, a to nielen preto, aby načerpal energiu, ale aj preto, aby sa na chvíľu zastavil a zamyslel. „Šálka ​​čaju je nielen chutná a osviežujúca, dáva mi to chvíľku zastaviť sa a premýšľať bez toho, aby ma niečo rozptyľovalo. Je to tiež príležitosť porozprávať sa s priateľmi, premýšľať o nápadoch alebo si na chvíľu sadnúť a jednoducho len byť,“ píše na svojom blogu.

Napíšte si krátkodobé a dlhodobé ciele

Branson je známym zástancom písania poznámok. Počas dňa si zapisuje nielen svoje osobné ciele a úlohy, ale aj firemné ciele. „Vždy by ste mali hľadať spôsoby, ako veci zlepšiť – vrátane seba. Nikdy nemôžete vedieť všetko, je také dôležité neustále sa učiť a rozvíjať,“ hovorí Branson.

žena si zapisuje ciele

Buďte odvážni

Neseďte a nečakajte. Tvrdo pracujete, využite svoje šance a keď sa naskytnú príležitosti, chopte sa ich, hovorí miliardár. „Nepodľahnite strachu a pochybnostiam o sebe samých a namiesto toho nájdite spôsoby, ako to dosiahnuť. Tí, ktorí sú odvážni, majú väčšie šance, že dosiahnu odmenu,“ hovorí.

Začnite svoj deň zábavou

Či už je doma alebo cestuje za prácou, Branson každý svoj deň začína hraním tenisu alebo kitesurfingom. „Rozprúdi to krv a máte pocit, že ste niečo dosiahli ešte skôr, ako ste začali pracovať,“ hovorí Branson. Ďalšou výhodou ranného cvičenia je, že uvoľňuje endorfíny, známe tiež ako „hormóny šťastia“, pretože majú schopnosť vyvolať pozitívny pocit a znížiť stres.

Spracované podľa informácií cnbc.com

Komentáre