Skúmal správanie najbohatších ľudí. Zistil, že túto jednu vlastnosť majú všetci spoločnú

milionar

Ak sa zaujímate o osobnostný rozvoj, potom ste sa už určite stretli s menom Napoleon Hill. Ide o autora slávnej knihy Mysli a zbohatni (Think and Grow Rich), ktorá je považovaná za jednu z najlepších kníh v oblasti úspechu a osobnostného rozvoja.

Tento bestseller vznikal viac ako 20 rokov, počas ktorých Napoleon Hill vyspovedal najbohatších a najúspešnejších mužov svojej doby, vrátane mien ako Henry Ford, John D. Rockefeller, Charles M. Schwab či Andrew Carnegie. Hill dôkladne analyzoval, ako sa títo ľudia správajú a v čom myslia inak, než ostatní a svoje zistenia zhrnul vo svojej knihe.

Napoleon Hill
Napoleon Hill

Okrem iného v knihe opisuje dôležitú vlastnosť, ktorou podľa neho disponovali všetci tí úspešní a bohatí ľudia. „Analýza niekoľkých stoviek ľudí, ktorí nahromadili imanie prekračujúce hranicu milión dolárov, odhalila skutočnosť, že každý z nich mal vo zvyku rýchlo sa rozhodovať,“ uvádza vo svojej knihe Napoleon Hill.

Navyše, nielenže sa títo milionári rozhodovali rýchlo, ale svoje rozhodnutia nemenili, prípadne ich obmenili len veľmi zriedkavo. „Tí, ktorí sa dokážu rozhodovať veľmi rýchlo, rozhodne vedia, čo chcú. A svet má vo zvyku dláždiť cestu človeku, ktorého slová a činy naznačujú, že vie, kam sa chystá,“ dodáva spisovateľ.

Komentáre