Milionár, ktorý začínal s 92 dolármi hovorí, ktorých 7 vlastností vedie k úspechu

Brian Buffini
Brian Buffini (Facebook)

Brian Buffini prežil typický príbeh človeka, ktorý sa v Amerike vypracoval z chudobného človeka na milionára. Keď ako 19-ročný odchádzal z Írska, jeho celým majetkom bolo 92 dolárov. Dnes je ale všetko inak.

Buffini vlastní veľkú spoločnosť, ktorá poskytuje vzdelávanie v oblasti nehnuteľností. Buffini & Company je jednou z najväčších spoločností tohto zamerania v Severnej Amerike a jej školiace programy absolvovali milióny ľudí. Vo svojom bestselleri s názvom The Emigrant Edge opisuje 7 vlastností, ktoré sa často dajú nájsť u prisťahovalcov, ktorí prídu do Ameriky, aby zmenili svoj život a uspeli. Inšpirujte sa nimi aj vy.

Chuť učiť sa

Buffini hovorí, že túžba rásť a zlepšovať sa je predpokladom na úspech č. 1. Úspešní ľudia sú ochotní vykročiť zo svojej zabehnutej cesty, aby spoznali iných ľudí, získali skúsenosti a nadobudli poznatky o rôznych aspektoch života.

„Ja čítam približne dve knihy za týždeň, aby som sa vždy učil niečo nové. Ale nedávno som stretol dvoch lídrov, ktorí čítajú ešte viac ako ja. Jeden z nich je generálny riaditeľ obrovskej spoločnosti, druhý je NAVY admirál,“  hovorí Buffini. Obaja čítajú veľké množstvo kníh, vďaka čomu získavajú nové informácie a posúvajú sa vpred. Uvedomujú si, že v dnešnom svete treba vedieť vždy niečo viac oproti ostatným, aby ste boli úspešní.

Nastavenie mysle „urobím pre to všetko“

„Život praje vytrvalým a ochotným,“ píše vo svojej knihe Buffini. Áno, aj úspešní ľudia občas zlyhajú, ale zo svojich chýb sa poučia a vrátia sa späť ku svojej práci.

Majú niečo, čo psychológ zo Stanfordu Carol Dweck nazýva „Myslenie rastu“ – síce urobia chybu, ale využijú ju na to, aby sa mohli posunúť ešte ďalej. Ľudia s „fixným myslením“ považujú chybu za katastrofu a to im bráni v ďalšej snahe o lepší výsledok.

Túžba prekonať ostatných

„Tí, ktorí prídu do tejto krajiny s túžbou niečo dosiahnuť, vedia, že aby dosiahli svoj cieľ, musia pracovať ťažšie a dlhšie ako ostatní,“ píše Buffini. Táto vlastnosť pripomína „postoj víťaza,“ o ktorom píše podnikateľ Gary Vaynerchuk.

Ako imigrant z Bieloruska je Vaynerchuk odhodlaný prekonať všetkých okolo seba. Často na sociálne siete pridáva príspevky neskoro v noci alebo skoro ráno, aby pripomenul, že on pracuje, kým iní ležia v posteli. Ľudia, ktorí pochádzajú z chudobnejších pomerov, majú často obrovskú túžbu vynahradiť si to, čo v mladosti nemali.

Brian Buffini (brianbuffini.com)

Vďačnosť

Poznám úspešného generálneho riaditeľa, ktorý svoj deň začína tým, že si napíše tri veci, za ktoré je vďačný. Buffini odporúča aj vytvorenie zoznamu vďačnosti, ktorý vám bude pripomínať veci, za ktoré máte byť v živote vďační.

Podľa Buffiniho, „ak sa sústredíte na veci, za ktoré ste vďační, máte tendenciu vidieť to, čo máte a nie to, čo nemáte… malé kopčeky sa nestanú horami a malé podráždenie nenaruší vaše najcennejšie vzťahy.“

Odvaha na investíciu

Buffini cituje miliardára Warrena Buffetta: „Vo všeobecnosti, investovať do seba je to najlepšie, čo môžete urobiť.“ Zamyslite sa nad tým, koľkokrát ste neabsolvovali nejakú konferenciu, školenie alebo kurz, lebo ste si povedali: „na to predsa nebudem míňať?“

Úspešní ľudia majú vyhradené peniaze na to, aby ich mohli investovať do vlastného vzdelania v oblasti svojej práce. Vedia, že vzdelanie je niečo, čo im nikto nemôže zobrať.

Odhodlanie odsunúť potešenie

Trénovanie tejto vlastnosti je v dnešnom rýchlom svete veľmi zložité. Ako uvádzajú zamestnávatelia, mladí ľudia sa chcú čo najrýchlejšie stať vedúcimi pracovníkmi a odmietajú práce, ktoré v tomto momente síce prinesú menej peňazí, no prinášajú skúsenostia otvárajú obrovské možnosti v budúcnosti.

Buffini súhlasí s tým, že odsunutie radosti na neskôr je veľmi dôležitá zručnosť. „Hodnotné úspechy si vyžadujú čas,“ píše.

Brian Buffini
Brian Buffini (Facebook)

Uznanie svojej minulosti

Veľa imigrantov, s ktorými som sa rozprával, mi dokážu presne povedať, s akým majetkom prišli do Ameriky. Môj otec mal $20. Mark Burnett mi povedal, že mal $200.

Buffini mal 92 dolárov. „Úspešní prisťahovalci sa nechcú vrátiť do situácie, v ktorej kedysi boli. Preto si nedovolia zabudnúť na to, aký život v tom čase žili,“ píše Buffini.

Všetky tieto vlastnosti sú spojené jednou, ktorá je ešte dôležitejšia: úspešní ľudia vidia príležitosti tam, kde iní vidia problémy. Buffini je živým príkladom toho, že všetko sa dá, ak človek chce.

Zdroje: inc.com

Komentáre