Foto: Život najmladšieho miliardára sveta

Možno ste už o ňom počuli. Evan Spiegel má iba 24 rokov a už patrí do klubu miliardárov. Dobre počujete, nie milionárov, ale miliardárov. Hodnota jeho majetku dosahuje 1,5 miliardy dolárov a drží tak titul najmladšieho miliardára pod slnkom.

Určite sa už pýtate, ako sa dostal k tak obrovskému majetku? Možno vás prekvapíme, no nejde o žiadneho dediča. Spiegel je tvorcom populárnej fotoaplikácie Snapchat – užívatelia prostredníctvom nej môžu preposielať fotografie priateľom. Foto sa im zobrazí na niekoľko sekúnd, a ak si ich “nepridržia”, jednoducho sa zmažú.

Kto je to vlastne ten Evan Spiegel a ako vyzerá jeho život? Tieto fotografie vám priblížia niekoľko jeho životných momentov.

——————

Spiegel mal blízko k autám už od strednej školy. Po tom, čo v 16-tich dostal vodičák, mu rodičia kúpili tohto Cadillaca Escalade

cadillac-escalade-evan-spiegel

Na vysokej škole zistil, že keďže jazdí dosť po meste, chcelo by to úspornejší motor. Rodičov preto poprosil, aby mu na lízing zobrali toto BMW 550i

spiegel-bmw

Spiegelovci boli členmi exkluzívnych klubov, napr. Jonathan Club v Santa Monice či klub La Jolla Beach & Tennis Club

spiegel-clen-klubov

Spiegel sa dostal na Stanford, kde spoznal spoluzakladateľov Snapchatu, Reggieho Browna a Bobbyho Murphyho

spiegel-spoluzakladatelia-snapchat

Spiegel odišiel z vysokej školy a začal na naplno venovať vývoju aplikácie Snapchat. Spolu s tímom pracoval v dome svojho otca v meste Palisades, kde aj býval.

spiegel-otcov-dom

To sa však zmenilo v novembri 2014, kedy si Spiegel kúpil dom v Brentwoode za 3,3 mil. dolárov.

spiegel-dom-brentwood

Po dokončení veľkého kola financovania si mladík údajne kúpil Ferrari.

ferrari

Mladý miliardár si užíva život a dosť cestuje. Na sociálnej sieti Twitter tweetol tento srdečný pozdrav z Ruska.

spiegel-rusko

Spiegel vraj tvoril pár so známou speváčkou Taylor Swift. Údajne sa stretli v decembri 2013 a chodili spolu niekoľko mesiacov. Podľa všetkého chcel Spiegel kúpiť aj Big Machine, nahrávacie štúdio speváčky, aj keď k dohode nikdy nedošlo.

Taylor_Swift

Foto: Flickr

Komentáre