Zabudnite na súkromné lietadlá. Miliardári kupujú luxusné tanky

Vojenskí experti Michael a Geoff Howe z firmy Howe a Howe Technologies Inc. sa špecializujú na nadčasové hračky pre bohatú klientelu. Konkrétne ide o pásové luxusné „tanky“, ktoré milionárom umožňujú jazdiť po akomkoľvek teréne, či už je to piesok, bažina alebo sneh. Navyše, ide o stroje, ktoré sú takmer nezničiteľné.

Bratia svoje prvé pásové vozidlo, bezpilotný Ripsaw, navrhli v roku 2001 pre americkú armádu. Išlo o najrýchlejší tank, ktorý bolo možné obsluhovať aj bez posádky. V roku 2009 ho jeden populárny vedecký časopis označil za vynález roka a v roku 2010 získali zápis aj do Guinessovej knihy.

Vozidlá spoločnosti Howe a Howe Technologies sú pomerne ľahké a vďaka výkonným pásom si dokážu poradiť s akýmkoľvek terénom, vrátane piesočných dún či ľadu.

Vonkajšok vozidla vyzerá drsne, no interiér pripomína skôr pohodlné auto s koženými sedačkami, nie vojenské vozidlo.

Nejde o však o lacný stroj – model Ripsaw EV2 začína na cenovke 495-tisíc dolárov pre 1 osobu a 545-tisíc dolárov pre dvoch pasažierov. V ponuke je aj štvormiestny Ripsaw za takmer 600-tisíc USD.

Samozrejme, miliardári chcú niečo extra, takže bratia základnú verziu upravujú podľa osobitných požiadaviek o rôzne vychytávky, ako nočné videnie, zvýšenie rýchlosti či obrnenie.

Nie je to žiadny problém, pokiaľ ide o bohatého klienta. „Maši klienti patria medzi najbohatších na svete. Sú to miliardári,“ prezradili bratia Michael a Geoff pre reláciu „The Filthy Rich Guide“.

Komentáre