Má 29 rokov a firmu s miliónovým obratom. Teraz cestuje po svete a užíva si život

John Crestani (MellyLee.com)

V roku 2009 sa iba 21-ročný John Crestani rozhodol, že odíde do Thajska, aby tu našiel seba samého. Nechal školu a snažil sa nájsť spôsob, ako prežiť šťastný a plnohodnotný život.

Všetko sa zmenilo vtedy, keď sedel na thajskej pláži a začítal sa do knihy „Štvorhodinový pracovný týždeň“ od Tima Ferrissa. V tom čase ani len netušil, že táto kniha mu od základov zmení život a z chlapca, ktorý nedokončil školu, sa stane uznávaný podnikateľ.

Ak ste knihu čítali, určite viete, že jej hlavný odkaz znie: prestaňte vymieňať svoj čas za peniaze a namiesto toho budujte podnikanie, ktoré sa časom bez takmer žiadneho vášho úsilia postará o vás. Inak povedané, tvorte pasívne príjmy.

John  Crestani si vtedy povedal: Toto znie naozaj skvelo, toto chcem.

A podarilo sa.

Vďaka inšpirácii a tipom z knihy vybudoval marketingovú firmu, ktorá dnes dosahuje obrat 250.000 až 500.000 dolárov mesačne. Áno, nie ročne, ale mesačne. Napríklad za celý rok 2015 to boli tržby za takmer 3 milióny dolárov. John tak dosiahol to, po čom túžil. Rozbehol firmu, ktorá mu generuje nemalý príjem a on môže pokojne cestovať po svete. Ale pozor, tento úspech neprišiel cez noc.

Trvalo mu roky, kým sa dostal tam, kde je dnes. Skúšal viaceré projekty, no neúspešne. John to ale nevzdal, keďže myšlienka finančnej nezávislosti bola pre neho príliš  lákavá.

John a jeho tím v Maroku

Keď mal 22 rokov, začal robiť vo firme, ktorá sa špecializovala na internetovú reklamu. John sa rýchlo uchytil a čoskoro mal na starosti 20 rôznych klientov. Bol naozaj dobrý a vďaka dobre zacielenej reklame jeho klienti navyšovali obrat až niekoľkonásobne.

Crestani si ale nemohol nevšimnúť, že na jeho šikovnosti profituje najmä jeho šéf, ktorému mesačne chodili tučné bonusy. Požiadal si preto o zvýšenie platu, avšak riaditeľ ho vysmial a mladíka poslal preč. Vtedy sa v ňom niečo zlomilo. Na práci mu už tak nezáležalo a preto ho vyhodili, avšak John už vtedy začal pracovať sám pre seba. Dokonca sa mu podarilo získať niektorých predošlých klientov a čím ďalej, tým viac dokazoval, že v segmente online reklamy patrí k špičke.

Rozhodol sa, že skúsenosti z online reklamy využije k tomu, aby si zabezpečil pasívny príjem. Začal preto propagovať produkty iných, za čo získaval provízie z predaja (tzv. affiliate marketing). Všimol si, že najväčšie marže majú homeopatické prípravky, napríklad z predaja výrobku za 90 USD mu prišla provízia 40 dolárov. A tak sa začal orientovať na tento segment.

Dnes už má svoj 10-členný tím a manažuje miliónové kampane. Toto všetko mu umožňuje cestovať po svete a robiť si to, čo sa mu zachce.

Zaujíma ťa affiliate marketing? Neprehliadni našu knihu “Ako zarábať online”.

Komentáre