10 ľudí, ktorí zarobili milión ešte pred 20-kou

Niektorí podnikatelia nelenili a podarilo sa im zarobiť veľké peniaze už v mladom veku. Hranicu milión dolárov pokorili skôr, ako mohli legálne piť alkohol.

Je veľa tínedžerov, ktorí si zarábajú formou brigády, či už je to práca vo fast-foode alebo za pokladňou v supermarkete. Sú však aj takí, ktorí popri tom naprogramovali aplikáciu, spustili web alebo založili podnik, ktorý bol niekoľko krokov pred konkurenciou.

Viac o týchto mladých ľuďoch, ktorým sa podarilo zarobiť milión pred 20-kou, si môžete prečítať nižšie:

Chris Phillips

Chris Phillips už ako 17-ročný založil spoločnosť Dot5Hosting, ktorá poskytuje webhosting a registráciu domén. O dva roky neskôr už jeho firma dosahovala ročný obrat 10 miliónov dolárov. Úspešnú firmu nakoniec predal. Myslíte si, že si vyložil nohy na stôl a prestal pracovať? Omyl. Založil a zároveň manažuje novú firmu Just Develop It, ktorá podporuje startupy a nové nápady.

Chris Phillips (Just Entrepreneurs)

Juliette Brindak

Juliette začala už ako 10-ročná tvoriť kreslené postavičky a keď mala 16, spustila vlastnú sociálnu sieť. Jej webstránka Miss O & Friends sa veľmi rýchlo stala útočiskom pre mladé dievčatá, ktorú tu medzi sebou komunikovali či hrali hry.

V roku 2008 jej sociálna sieť prilákala nadnárodnú spoločnosť Procter & Gamble, ktorá do firmy investovala a ohodnotila ju na 15 miliónov dolárov. Väčšinu príjmov portálu tvorí reklama.

Sean Belnik

Ako 16-ročný s nasporenými 600 dolármi rozbiehal svoj prvý e-shop, na ktorom v začiatkoch predával rôzne drobné predmety. Neskôr sa pustil do predaja nábytku cez portál BizChair.com.  Ako 20-ročný dosiahla hodnota jeho majetku neuveriteľných 24 miliónov dolárov.

Sean Belnick (cherokeega.org)

Adam Horowitz

Ako 15-ročný si povedal, že do svojich 21. narodenín chce zarobiť prvý milión. A podarilo sa. Vyvinul systém Mobile Monopoly, ktorý prináša návody, ako uspieť v mobilnom marketingu. Aj keď je milionárom, presná hodnota jeho majetku nie je verejne známa.

Catherine Cook

Catherine sa preslávila založením portálu MyYearbook.com, ktorý dnes pôsobí pod názvom MeetMe. Už ako 15-ročná dostala nápad, že by sa mohli zdigitalizovať školské ročenky a tak spolu s bratom vyvinuli webstránku myyearbook.com. Stránka sa po spustení rozšírila po školách a za 9 mesiacov evidovali až milión užívateľov. V roku 2011 ich projekt odkúpila spoločnosť Quepasa za 100 miliónov dolárov.

Catherine Cook (Xpert Money)

John Koon

Koon mal iba 16 rokov, keď začal podnikať v biznise s automobilovými súčiastkami so spoločnosťou Extreme Performance Motosports. Dohodol sa s MTV a dodával im diely do reality show. Taktiež spolupracoval s Young Jeezym v oblasti módy. Dnes je hodnota jeho majetku odhadnutá na 40 miliónov USD

Cameron Johnson

Príbeh tohto šikovného mladíka sme vám priniesli v tomto článku. Ako 9-ročný tvoril pohľadnice s blahoželaniami, čo mu prinieslo prvé zárobky. Neskôr sa zaoberal predajom hračiek cez eBay, vďaka čomu už vo veku 12 rokov zarobil 50-tisíc dolárov. Kreatívny mladík Cameron následne spustil ďalšie projekty a ako stredoškolák pokoril príjem 1 milión dolárov.

Cameron Johnson

Tyler Dikman

Už v ôsmej triede na základnej škole si účtoval 15 USD/hodinu za opravu počítačov. Jeho schopnosti sa zapáčili aj vedeniu banky Merrill Lynch, ktorá si ho najala už ako 15-ročného. Onedlho založil svoju vlastnú spoločnosť Cooltronics, ktorá poskytuje komplexné riešenia v oblasti predaja a servisu počítačov. Okrem toho dnes riadi projekt LoungeBuddy.

Nick D’Aloisio

D’Aloisio je programátor, ktorý ako 17-ročný vyvinul aplikáciu Summly. Tú v roku 2013 kúpil gigant Yahoo za 30 miliónov dolárov. Nick s programovaním začal vo veku 12 rokov, čoho výsledkom bolo niekoľko aplikácií. Ako sám hovorí, k úspechu mu pomohla schopnosť nájsť nedokonalosť na trhu.

Nick D’Aloisio (theglobeandmail.com)

Fraser Doherty

Mal iba 14 rokov, keď začal vyrábať domáci lekvár podľa receptu jeho starej mamy. O dva roky neskôr mal rozbehnutú spoločnosť SuperJam. Jeho zisky išli nahor v momente, keď jeden z najväčších supermarketov vo Veľkej Británii požiadal o jeho produkt. Postupne pribudli zmluvy s ďalšími reťazcami, čo jeho firme prinieslo miliónové tržby.

Možno ste po prečítaní tohto článku nadobudli pocit, že ste vo svojej mladosti toho mohli spraviť oveľa viac. Článok však prináša ponaučenie, že neexistuje správny čas na zarobenie prvého miliónu. Ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro a ani priskoro. Stačí prísť s dobrým nápadom, pracovať na ňom a hlavne vytrvať.

Komentáre