Cameron Johnson začal podnikať už ako 9-ročný, dnes je milionár

Cameron Johnson

Cameron Johnson sa narodil 13. novembra 1984 vo Virgínii. Podnikať začal už ako 9-ročný a ešte než vyšiel zo strednej školy bol jedným z najúspešnejších dospievajúcich podnikateľov na svete.

Je autorom niekoľkých kníh, známym obchodníkom a lektorom. A pýtate sa ako to všetko dosiahol? Tu je jeho príbeh.

Keď mal Cameron Johnson len deväť rokov rozbehol svoj prvý biznis. Všetko to začalo tým, že chlapec začal vytvárať pozvánky na oslavu pre svoju rodinu. Pozvánky sa všetkým veľmi páčili. Onedlho začal prijímať objednávky od rodinných priateľov a známych. V tom čase nemal ani len predstavu, ako ho to ovplyvní a kam ho to až dostane.

Svoje zarobené peniaze využil na ďalšie podnikanie. Za 100 dolárov kúpil od  svojej sestry zbierku plyšových zvierat Ty Beanie Babies, ktoré následne predal na internetovom obchode eBay s desaťnásobným ziskom.

Videl v tom potenciál a tak začal odkupovať tieto hračky priamo od výrobcov a následne ich predával na eBay a na svojej webstránke s názvom Chears And Tears, ktorú si sám vytvoril.

Zatiaľ čo sa jeho kamaráti hrali, on týmto spôsobom zarobil neuveriteľných 50 000 dolárov. V tom čase mal len 12 rokov.

V trinástich rokoch začal pracovať na ďalšom veľkom podnikateľskom nápade s názvom My EZ Mail. Je to služba, ktorá posiela e-maily na konkrétny účet bez zobrazenia informácií o prijímateľovi.

Najal si programátora, ktorý mu pomohol túto myšlienku zrealizovať a za pár rokov mu jeho nový biznis vygeneroval zhruba 3000 dolárov mesačne.

V roku 1997 Cameron spolu s ďalšími dvoma mladými podnikateľmi založili reklamnú spoločnosť s názvom Surfingprizes.com, ktorá fungovala ako služba, platená prostredníctvom reklamy.

Reklamy sa zobrazovali v hornej časti internetových prehliadačov a komu sa zobrazovali, tak získal 0,2 dolára za každú jednu hodinu. Dokonca ľuďom, ktorým sa podarilo získať nových ľudí pre spoločnosť, bol poskytnutý provízny systém odmeňovania- dostal 10% z príjmov zo získaného používateľa.

Začali spolupracovať aj so známymi spoločnosťami ako sú  Advertising.com a DoubleClick. V 15 rokoch Cameron začal dostávať šeky vo výške 300 000 dolárov mesačne. Celkom dobré na dieťa, však?! Už keď mal 19 rokov, jeho majetok dosahoval hodnotu viac ako jeden milión dolárov.

Po strednej škole išiel študovať na Polytechnický Inštitút vo Virgínii, kde nezotrval viac ako jeden semester. Opäť ho pochytil podnikateľský duch.

Spolu so svojím kamarátom si založili nový biznis – CertificateSwap.com, ktorý bol orientovaný na darčekové poukazy, ktoré mohli byť použité na nákup tovaru na internetovom obchode e-Bay. Zvyčajne sa tieto poukazy predávali za cenu vo výške 13% hodnoty poukážky, avšak Cameron spolu s obchodným partnerom ich spoplatnili za 7,5%, čím stavil na nižšie ceny za rovnaké riešenie.

V roku 2004 túto firmu predali, pričom nie je známa konkrétna hodnota. Je len známe, že to bola šesťmiestna suma.

Čítaj tiež: Ako sa stať milionárom do piatich rokov?

Komentáre