10 najdrahších hodiniek na svete v roku 2019

Hodinkee

Väčšina z nasledujúcich hodiniek patrí najbohatším ľuďom sveta, čo je pri ich cenovkách pochopiteľné.

A prečo sú niektoré hodinky také drahé?

Najčastejšie sa pod vysokú cenu podpíšu 3 faktory. Väčšinou za to môžu drahé komponenty hodiniek v podobe drahokamov či iných vzácnych materiálov. Ďalším faktorom je čas výroby, počet funkcií, ručne zapracované detaily a nakoniec sa do úvahy berie aj ich jedinečnosť.

Každé z hodiniek na tomto zozname majú svoj vlastný príbeh, čo z nich robí ešte cennejšie predmety.

10. Louis Moinet Meteoris Watch – $4,600,000

Na výrobu ďalších takýchto hodiniek by ste potrebovali ísť do vesmíru a zobrať z Mesiaca kameň. Znie to až neuveriteľne, ale tieto hodinky v sebe naozaj majú kus mesačného kameňa, ktorý padol na Zem.

Vyrobili sa štyri kusy a každý z nich obsahuje časť spomínaného meteoritu pôvodom z mesiaca.

celebremagazine.world

9. Hublot Big Bang – $5,000,000

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, koľko diamantov sa zmestí na jedny hodinky, Hublot má odpoveď. Na jeden z ich modelov umiestnili až 1280 diamantov, z ktorých každý má minimálne 3 karáty.

Len samotné zbieranie a doprava diamantov z celého sveta zabralo jeden celý rok. Hodinky kúpila speváčka Beyonce svojmu manželovi, rapperovi Jay-Z k narodeninám.

newatlas.com

8. Vacheron Constantin 57260 – $8,000,000

Tento krát sa spoločnosť Vacheron Constantin rozhodla vyrobiť najkomplikovanejšie hodinky na svete.

Komplikovanosť hodiniek sa hodnotí podľa počtu funkcií, pričom tieto hodinky poskladané z 2800 dielov ich zvládajú až 57.

Pracoval na nich trojčlenný tím hodinárov, ktorým práca trvala viac ako 8 rokov.

hodinkee.com

7. Patek Philippe Ref. 1518 – $11,136,642

Tieto hodinky prestížnej značky Patek Philippe nadobudli svoju hodnotu z trochu zvláštneho dôvodu. Ide o to, že ich puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo takmer všetky ostatné hodinky tejto značky ho majú zo zlata. Vyrobili sa iba 4 kusy, čo z nich robí pomerne jedinečný predmet.

Hodinkee.com

6. Jacob & Co. „Billionaire Watch“ – $18,268,000

Brilianty na týchto miliardárskych hodinkách majú dokopy 260 karátov. Skladajú sa zo 167 komponentov, ktoré boli ručne vyskladané do výsledného zariadenia.

5. Patek Philippe Henry Graves Watch – $24,000,000

V roku 1999 boli tieto hodinky kúpené za 11 miliónov dolárov. Pred rokom ich hodnotu odborníci stanovili na na 15 miliónov dolárov, ale keď sa dostali do predaja, ostali zaskočení. Hodinky boli predané až za 24 miliónov USD.

Ich výroba dokončená v roku 1933 zabrala hodinárovi 5 rokov. Do roku 2013 to boli najdrahšie vreckové hodinky na svete, ale číslo tri na tomto zozname ich predbehlo. Dodnes ide o jedny z najzložitejších a najkomplexnejších vreckových hodiniek na svete s viac ako 24 funkciami.

4. Chopard 201-Carat Watch – $25,000,000

Aý 874 vzácnych diamantov obklopuje tieto pomerne zvláštne hodinky, ktoré by sa možno mnohým ani veľmi nepáčili.

Ak sa pozriete na usporiadanie diamantov okolo ciferníka, zamyslíte sa nad tým, prečo by ich niekto nosil. Aj napriek tomu ale treba uznať, že ich výroba si určite vyžiadala obrovské množstvo trpezlivosti a skúseností.

3. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette – $30,000,000

Tento hodinársky kúsok môžeme označiť za najdrahšie vreckové hodinky na svete (čiže púzdrové, nie náramkové). Ak sa pýtate, čo z nich robí takú vzácnosť, odpoveď je dĺžka výroby.

S prácou začal hodinár Berguet v roku 1782 a dokončil ich jeho syn 4 roky po Berguetovej smrti, teda v roku 1827. výsledkom dlhoročnej práce je toto majstrovské dielo, ktoré kombinuje vrchol funkcionality a designu tamojšej doby.

Hodinkee

2. Graff Diamonds The Fascination – $40,000,000

Tieto hodinky sú zdobené bielymi diamantami v hodnote 152.96 karátov, vrátane jedinečného diamantu v tvare hrušky, ktorý tvorí stred hodiniek. Tento drahokam v hodnote 38.13 karátov sa dá vybrať v podobe prsteňu, čo z hodiniek robí viacúčelový šperk.

1. Graff Hallucination – $55,000,000

Dámy a páni, toto sú najdrahšie hodinky na svete za rok 2019. Už od samého začiatku boli vyrábané s cieľom, aby sa stali najcennejšími hodinkami na trhu.

Hodinky sú zdobené vzácnymi a veľkými farebnými diamantami, ktoré sú osadené na platinový náramok. Len aby ste získali predstavu o ich hodnote, za cenu týchto hodiniek by ste si mohli kúpiť súkromné lietadlo Gulfstream.

Cheatsheet
Komentáre