10 najbohatších športovcov sveta v roku 2019

Kto je najbohatším športovcom sveta? Možno ste sa už zamýšľali nad tým, akú hodnotu majetku majú vaši obľúbení športovci.

Prinášame vám rebríček 10 najbohatších športovcov, v ktorom nájdete nielen odhadovanú hodnotu ich majetku, ale aj spôsob, ako sa k nemu dostali.

1. Vince McMahon

Hodnota majetku: $3,6 miliardy

Vince McMahon je bývalý americký wrestler. Momentálne vlastní väčšinu WWE, kde je zároveň aj generálnym riaditeľom. McMahon prevzal kontrolu nad spoločnosťou v 80. rokoch po svojom otcovi.

Jeho majetok je odhadovaný na $3,6 miliardy. Aj keď väčšinu tejto sumy tvorí úspech so spoločnosťou WWE, nedá sa pochybovať o tom, že značný príjem mu priniesla aj kariéra profesionálneho wrestlera.

2. Michael Jordan

Hodnota majetku: $1,7 miliardy

Michael Jordan je bývalý basketbalista, ktorého pozná azda každý. Odohral 15 sezón v NBA za dva kluby – Chicago Bulls a Washington Wizards.

Jordan bol označovaný aj za najlepšieho basketbalistu všetkých čias. Keď prestal hrať basketbal, stal sa majiteľom klubu Charlotte Hornets.

Michael Jordan

3. Ion Tiriac

Hodnota majetku: $1,2 miliardy

Ion Tiriac pochádza z Rumunska a je bývalým hráčom tenisu a ľadového hokeja. Presne tak, dva športy.

Po ukončení kariéry profesionálneho športovca sa stal Tiriac majiteľom Mutua Madrid Open Tennis Tournament. Taktiež je manažérom Lucasa Pouilleho, ktorý je v tejto dobe aktívnym profesionálnym tenistom.

4. Michael Schumacher

Hodnota majetku: $800 miliónov

Schumacher je bývalý nemecký pretekár vo Formula 1. V priebehu svojej kariéry sa stal tak populárnym, že práve jeho meno si skoro každý spája s týmito závodmi.

Je považovaný za najlepšieho jazdca v F1, čo dokazuje aj jeho úspešnosť. Je zatiaľ jediným v histórii, komu sa podarilo vyhrať 7 šampionátov, z toho 5 po sebe.

5. Tiger Woods

Hodnota majetku: $800 miliónov

Meno tohto športovca je asi jediné, na ktoré si spomenie človek v prípade, ak má povedať meno nejakého golfistu. Mnohí ho považujú za najlepšieho hráča tohto športu na svete.

Patrí medzi najlepšie platených športovcov, pokiaľ sa pozrieme na ročný príjem. To celkom vysvetľuje, ako sa do tohto rebríčku dostal.

Tiger Woods (New York Post)

6. Magic Johnson

Hodnota majetku: $600 miliónov

Magic Johnson je bývalým basketbalistom, ktorý hrával za LA Lakers v NBA. V tomto klube bol aktívny 13 sezón, počas ktorých získal veľa ocenení. Vďaka tomu sa dostal aj do siene slávy NBA.

Momentálne je aktívny vo vedení tímu LA Lakers. Hodnota jeho majetku z neho robí druhého najbohatšieho basketbalistu na svete.

7. Roger Staubauch

Hodnota majetku: $600 miliónov

Staubauch sa preslávil počas svojej kariéry v NFL, teda v americkom futbale.

Do klubu Dallas Cowboys vstúpil v roku 1969 a hral za nich 11 sezón. Spolu s jeho tímom absolvoval päťkrát Super Bowl. V štyroch hral na pozícii quarterback.

8. Floyd Mayweather

Hodnota majetku: $565 miliónov

Floyd Mayweather bol profesionálnym boxerom, ktorý počas svojej kariéry nebol porazený. Taktiež je zakladateľom spoločnosti Mayweather Promotions, ktorá sa zameriava na podporu bojových športov.

Mayweather ku svojmu majetku pridal celkom veľkú sumu v auguste roku 2017. Vtedy porazil Conora McGregora v súboji, ktorý prilákal obrovské množstvo pozornosti naprieč celým svetom.

Floyd Mayweather (Los Angeles Times)

9. Kobe Bryant

Hodnota majetku: $500 miliónov

Kobe Bryant je pomerne známe meno vo svete basketbalu. Všetkých 20 sezón svojej kariéry odohral v tíme LA Lakers, čím dosiahol rekord najväčšieho počtu sezón za jeden tím.

Po odchode do športového dôchodku sa dal na podnikateľské aktivity, ktoré sa v budúcnosti pravdepodobne postarajú o ďalšie rozšírenie jeho majetku.

10. Eddie Jordan

Hodnota majetku: $475 miliónov

Eddie Jordan je bývalý pretekár z Írska, vedúci tímu Motorsport, podnikateľ a hudobník. V roku 1971 vyhral Irish Kart Championship a o tri roky neskôr sa presunul do Formula Ford Taktiež založil Jordan Grand Prix, konštruktéra v súťaži F1, ktorý bol aktívny medzi rokmi 1991 a 2005.

Komentáre