Toto je otázka, ktorá zo mňa spravila milionára

Moja e-mailová schránka je dennodenne plná správ od čitateľov a fanúšikov s otázkou:

„Čo som spravil inak, aby som sa stal milionárom?“  

Moja odpoveď ich väčšinou prekvapí.

Poviem to takto: príjem milión dolárov ročne stojí rovnaké úsilie, ako zarábať 10 000 dolárov ročne. Avšak rozdiel nie je v úsilí, ktoré vynaložíte, ale v tom, čo si o vašom úsilí myslíte.

Obsadil som desiatky pracovných miest, než som prišiel na tajný recept, ako sa dopracovať k bohatstvu.

Zvlášť si spomínam na jednu prácu. Bolo to v automobilovom závode. Vstával som o tretej ráno a niekoľko kilometrov kráčal pešo do práce. Bolo to podradné, ba dokonca ponižujúce.

Práca skončila o deviatej ráno a ja som unavený musel ísť do školy, kde som sotva evidoval slová profesorov. Bolo to nekonečné, pohŕdal som tým.

Hlboko vo mne som bol presvedčený, že musí existovať lepší spôsob ako zarobiť peniaze. Ale aký? Vtedy som sa cítil veľmi zbytočný.

Avšak nemohol som naďalej pokračovať v tých pocitoch bezcennosti, biedy a nemotivovanosti. Po rokoch prešľapovania tam a späť, z jednej práce do druhej, som nakoniec objavil otázku, ktorá zmenila môj život:

„Ako môžem priniesť vyššiu hodnotu pre viac ľudí, v čo najkratšom čase?“

Touto otázkou v podstate hľadáte spôsob, ako sa môžeme stať lepšími, hodnotnejšími, pre viac ľudí a to najrýchlejšou možnou cestou.

Pekne poporiadku si to rozdeľme do troch častí.

Po prvé – ako môžem priniesť väčšiu hodnotu?

Ako môžem dať ľuďom lepší servis? Cieľom je zamerať sa na kvalitu služby, ktorú poskytujete. Uvedomil som si, že vyhrať môžem iba vtedy, ak budem dávať ľuďom ten druh servisu, ktorý by som chcel ja, keby som bol na ich mieste. Môžete zbohatnúť iba obohatením druhých.

Po druhé – ako môžem osloviť viac ľudí?

Štúdie dokázali, že priemerný človek sa priamo či nepriamo denne stretne s 27 ľuďmi. Vždy môžete toto číslo zvýšiť rozšírením svojho dosahu a frekvencií.

Dnes už môžete vďaka technológiám rozšíriť svoj vplyv aj do iných krajín. Je to jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Po tretie – Ako to urobiť, v čo najkratšom čase? 

Čas je to najcennejšie aktívum, aké všetci máme. A každý z nás ho chce mať viac. Keď si položíte túto otázku, začnete s časom narábať efektívnejšie a zvýšite tým svoju produktivitu.

Nielenže poskytnete kvalitnejšie služby väčšiemu množstvu ľudí, ale robíte to aj najrýchlejším možným spôsobom. Je jedna vec, ktorú by ste mali vedieť, a síce, že čas plynie nezávisle od vás. Nanešťastie, veľa ľudí myslí v malom. Je načase urýchliť vašu prácu a produkovať viac výsledkov v rekordnom čase.

Ak môžete zdvojnásobiť dosah, môžete zdvojnásobiť svoj príjem. Premýšľajte o spôsoboch ako dať vašu hodnotu viacerým ľuďom  najrýchlejším možným spôsobom a stanete sa bohatším ako ste si kedy vedeli predstaviť.  Tajomstvo života je dávanie. Daj hojne – pre mnoho ľudí – najrýchlejšie, ako to je možné.

Takže zlomová otázka je:

Ako môžem zvýšiť kvalitu a kvantitu, toho čo robím, za najrýchlejší možný čas? Napíšte si túto otázku na viditeľné miesto a opakujte si to pre seba počas nasledujúcich 30 dní. Začnete pociťovať dramatické výsledky vo vašom živote.

Napísal Daniel Ally, medzinárodne uznávaný obchodný expert, rečník a autor viacerých bestsellerov.

Komentáre