Ako v aktuálnej situácii zarobiť z domu? Tu je 12 možností

Celý svet dnes čelí kríze okolo koronavírusu, ktorá ovplyvňuje život každého z nás. V aktuálnej situácii je zodpovedné zostať doma a chrániť tak nielen seba, ale aj ostatných.

A práve v týchto časoch dáva práca z domu oveľa väčší zmysel, než kedykoľvek predtým.

Otázkou ale je – ako zarobiť z pohodlia domova?

Nižšie sa môžeš inšpirovať hneď niekoľkými spôsobmi, ako zarobiť peniaze aj bez toho, aby si musel opustiť svoj byt alebo dom.

Plnenie drobných úloh online

Možno si nevedel, no existujú webstránky, na ktorých si môžeš zarobiť vykonávaním rôznych drobných úkonov, ako je komentovanie fotografií či ich oštítkovanie kľúčovými slovami. Takýmto webom je napr. Spare5.com.

Prípadne si môžeš zarobiť vypĺňaním dotazníkov a zbierať tak body, ktoré dostaneš vyplatené vo forme odmeny. Pozrieť môžeš web iprieskum.sk, na ktorom si odmeňovaný vypĺňaním prieskumov.

Predaj nepotrebných vecí

Určite máš doma alebo v garáži predmety, ktoré vôbec nevyužívaš. Môžu to byť knihy, starý telefón, herná konzola, nevyužité náradie alebo oblečenie, ktoré už dávno nenosíš a zbytočne ti zaberá miesto v skrini.

Predaj nepotrebných vecí nie je žiadna veda. Stačí urobiť pekné fotky a vytvoriť ponuku na inzertnom portáli (napr. Bazos.sk), prípadne inzerovať priamo v skupinách na sociálnych sieťach.

Takto získaš nielen voľné miesto v byte, ale aj zopár eur do vrecka.

Obchodovanie na burze

Otvoriť ráno pozíciu 0.50 lotu na menovom páre EUR/USD a uzavrieť ju o dve hodiny s profitom, to sa samozrejme dá. No nie je to jednoduché, dobrým traderom sa nestanete za noc.

Nie je to však nemožné. Pokiaľ máš obchodnú stratégiu, DODRŽIAVAŠ ju a aplikuješ risk-manažment, dokážeš  si pekne zarobiť aj s menším kapitálom. Jednoducho využívaš pohyby na trhoch a zarábaš na rozdieloch v kurzoch, pričom ti k tomu stačí len notebook a internet. Samozrejme, nezabúdaj na riziko.

Pokiaľ by si sa chcel naučiť obchodovať, v našom PREMIUM klube nájdeš komplexný kurz s desiatkami videí. Podrobne v nich vysvetľujem princípy tohto trhu, prácu s grafom a taktiež ako pomocou technickej analýzy vyhľadávať zaujímavé obchody.

Handmade výroba

Možno si tvorivý človek a vo svojom voľnom čase sa venuješ háčkovaniu, výrobe šperkov alebo maľovaniu obrazov.

Teraz je ideálna možnosť ponúknuť svoje výrobky ostatným, k čomu opäť môžeš využiť inzertné weby, reklamu na sociálnych sieťach alebo platformu Sashe.sk, čo je portál, ktorý sprostredkováva predaj ručne vyrobených predmetov.

Ak sa ľuďom tvoje handmade výrobky zapáčia, časom získaš stálych odberateľov a zaujímavý príjem navyše.

Kúpa a následný predaj

Sú ľudia, ktorí si takto vedia pekne prilepšiť. Ako to funguje? Nájdu vec so zaujímavou cenou napr. na Bazos.sk, kúpia ju a o pár dní ju ponúknu aj o 20- 40% drahšie.

Prípadne k tomu využívajú Amazon alebo najväčší aukčný portál eBay. Je to len o tvojej šikovnosti a predajných zručnostiach. Samozrejme, určite nepredávaj žiadny šmejd a nesnaž sa kupujúceho oklamať.

Predaj e-booku

Žijeme v internetovej dobe, s ktorou prichádza množstvo príležitostí. Jednou z nich je tvorba vlastného online produktu s takmer nulovými nákladmi a jeho následná distribúcia. Stačí, ak si v niečom lepší, než ostatní, spíšeš svoje skúsenosti do e-booku a zautomatizuješ jeho predaj.

Ako príklad môžeš uviesť svoju e-knihu „Ako zarábať online“, v ktorej som zhrnul moje 9-ročné skúsenosti s online podnikaním. Samozrejme, chcelo to nejaký čas, kým som knihu napísal. No pokiaľ si doma (čo teraz určite si), toho času máš určite dosť. A čím skôr začneš, tým skôr to dokončíš.

Túto viac než 200-stranovú knihu si môžeš stiahnuť v našom klube.

Prípadne môžeš predávať iný digitálny produkt, napr. online kurz, webovú šablónu alebo mobilnú aplikáciu.

Lektor cez Skype

Možno perfektne ovládaš anglický jazyk, alebo si dobrý v matematike či účtovníctve. Čo tak ponúknuť doučovanie cez Skype?

Budeš prekvapený, koľko ľudí si rado zaplatí za takéto lekcie. Pokiaľ začínaš, snaž sa nastaviť cenu nižšie, aby si získal výhodu pred konkurenciou a získal klientelu.

Zarob si programovaním

Vieš programovať? Tak potom sa o nedostatok práce nemusíš obávať.

Napríklad cez web Toptal alebo Codementor sa vieš pripojiť k sieti vývojárov a pracovať tak na rôznych projektoch. Prípadne môžeš učiť programovať iných, a to buď cez Simplilearn alebo Udemy.

Alebo ešte lepšie – môžeš rozbehnúť vlastný projekt, napr. nakódovať vlastnú aplikáciu a zmonetizovať ju cez reklamu.

Copywriting

Rád píšeš, ovládaš gramatiku a dokážeš svojim textom zaujať?

Potom si môžeš zarobiť ako copywriter a ponúknuť svoje služby rôznym firmám a e-shopom. Podnikatelia potrebujú texty na web, blog či do marketingových materiálov. Svoj inzerát môžeš publikovať aj na portáli jaspravim.sk.

Tvorba grafiky

Možno ti nejde písanie, no za to vieš priam kúzliť s grafickým editorom. Využi to a privyrob si tvorbou grafiky, či už ide o logá, plagáty alebo vizitky.

Na tento účel môže využiť aj portál Fiverr, čo je trhovisko s mikroprácou, prípadne platformu Freelancer.com.

Affiliate marketing

Pri tomto spôsobe zárobku získavaš províziu za sprostredkovanie produktov a služieb. Môžeš k tomu využiť vlastný blog, Facebook stránku, profil na Instagrame alebo YouTube kanál.

Ukážme si príklad: Prevádzkuješ web o vzdelávaní, kde pridávaš aj recenzie na rôzne kurzy a vzdelávacie programy. Robíš recenziu na nový kurz o marketingu a pridávaš odkaz, kde si ho vie čitateľ tvojho webu zakúpiť. Keď sa cez tento tvoj link na kurz preklikne a kúpi si ho, ty získaš províziu (napr. 20% z ceny kurzu).

Nemusia to byť len kurzy. V rámci affiliate marketingu môžeš sprostredkovať predaj kníh, elektroniky, výživových doplnkov či oblečenia.

Dropshipping

Ak si už počul o dropshippingu, potom vieš, že ide o predaj cez e-shop, avšak s tým rozdiel, že neprichádzaš do kontaktu s tovarom.

Je to obchodný model, pri ktorom máš ako vlastník e-shopu dohodu s výrobcom (veľkoskladom), ktorý po prijatí objednávky rieši dodanie tovaru priamo zákazníkovi. To znamená, že ty produkt vôbec nenakupuješ na sklad a následne neodosielaš kupujúcemu, ale keď si zákazník objedná tovar cez tvoj e-shop, odošle mu ho výrobca, a to vo tvojom mene aj s tvojou faktúrou.

Podľa mňa je výhodou, že sa nemusíš zaoberať skladovým priestorom a môžeš pracovať odkiaľkoľvek. Naopak, nevýhodou môžu byť nižšie marže.

Neprehliadni aktuálny reopen: Členstvo v našom online klube vieš teraz získať za zvýhodnenú cenu. Pridaj sa k nám ešte dnes a získaj prístup ku všetkým kurzom, e-knihám, návodom či rozhovorom. Pozri viac tu

Video: Aj toto všetko ťa čaká v našom klube

 

Komentáre