12 motivačných filmov, ktoré ťa nakopnú

motivačné filmy

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Tieto filmy môžeme označiť za motivačné. Kým komédia vás rozosmeje a pri horore pociťujete strach, filmy v tomto zozname vás dokážu nakopnúť, povzbudiť a rozprúdiť vo vás pozitívnu energiu.

Ak práve hľadáte film, ktorý by ste si pozreli dnes večer, inšpirovať sa môžete aj týmito filmovými kúskami. Sú medzi nimi staršie, ale aj tie nové. Určite však stoja za to, aby ste si ich pozreli a inšpirovali sa.

1. Blafuj ako Beckham

Tento film je príbehom mladého dievčaťa a jej sna. 18-ročná hrdinka Jess sa snaží ponoriť do sveta športu a to konkrétne futbalu. Tento šport miluje, no rodina sa stáva prekážkou za cestou k jej cieľu.

Dievča sa však nevzdáva a nasleduje svoju túžbu. Dostane sa do rúk skvelého trénera, ktorý jej pomôže dostať sa do futbalového tímu. Jess sa ocitá v situácii, kedy už len musí dokázať, že na to má a že je vo futbale skutočne dobrá.

Film je skvelým príkladom toho, že ak po niečom naozaj túžime, nemáme sa nikdy vzdať. Je to len v hlave a ak to naozaj chceme a snažíme sa o to, dostaneme to.

2. Kouč Carter

Film vychádza zo skutočných udalostí a hovorí o príbehu školského basketbalového tímu a jeho jedinečného trénera. Tréner Carter sa rozhodne, že zatvorí telocvičňu, kým si členovia jeho tímu nezlepšia výsledky v škole. To však pobúri nielen hráčov, ale aj ich rodiny a fanúšikov.

Aj keď sú títo mladíci dobrí hráči, Carter im naznačuje, že ich budúcnosť sa nemusí spájať s drogami, gangmi či väzením.

3. Begin Again

Mladé dievča prežíva nepríjemné obdobie v živote. Rozišla sa totiž s priateľom a myslí si, že sa jej všetko rúca. V jeden večer sa náhodne stretne s chlapíkom v bare. Zistí, že je to bývalý producent a v tomto momente sa jej zmení od základov celý život.

Začnú spolu nahrávať album, bez peňazí, bez ľudí či kapely. Neskôr sa však ich úspechy stanú skutočné a hmatateľné. Film je veľmi inšpiratívny a povzbudzujúci. Určite nadchne nielen začínajúcich hudobníkov, ale aj ľudí, ktorí potrebujú trochu naštartovať.

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

4. Rocky

To, čo spočiatku začalo ako film s nízkym rozpočtom, sa okamžite stalo preslávenou klasikou, ktorá dodnes inšpirovala milióny ľudí.

Rocky Balboa sa stal symbolom sily, vytrvalosti a triumfu. Film je príbehom človeka, ktorý prekonáva všetky prekážky, ktoré mu život vložil do cesty. Napriek tomu sa nevzdáva sna a tvrdo pracuje na tom, aby ho dosiahol.

5. Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň

V tomto filme je v hlavnej úlohe malý chlapec, ktorému sa neustále dejú nepríjemné veci. Zažíva trápne situácie a mnoho, naozaj mnoho zlých dní. No ukáže sa, že jeden jediný deň dokáže zmeniť úplne všetko.

Film sa odohráva v podstate v príjemnej rodinnej atmosfére s naozaj vtipnými momentmi. Takto zaujímavo a zábavne podaný motivačný film naozaj stojí za pozretie.

6. Pelé: Zrodenie Legendy

Film o známej futbalovej hviezde. Život Pelého zachytáva od momentu, ako bol malým chlapcom s veľkými snami, až po čas, kedy sa stal veľkou hviezdou, známou po celom svete.

Film je naozaj moderne spracovaný, zachytáva množstvo udalostí a období života, ktorými chlapec prechádza až kým sa dostane tam, kde chce byť. Talent je len 10% úspechu, ostatných 90 je tvrdá drina. A tento film je toho skutočným dôkazom.

7. Šťastie na dosah

Film je inšpirovaný skutočným príbehom Chrisa Gardnera, ktorého vo filme stvárnil herec Will Smith. Ak ste už tento film videli, zaručene vás chytil za srdce. Chris sa snaží čo najlepšie postarať o svojho syna, s ktorým zostal sám po tom, ako ich matka odišla. Tá totiž nezvládla tlak z neustálych finančných problémov.

Chris sa snaží nájsť cestu, aby robil to, čo ho baví a zároveň sa dokázal postarať o svojho syna. Dostáva príležitosť absolvovať stáž v prestížnej maklérskej firme, no stáž je neplatená. Aj napriek tomu, že sa so synom ocitá na ulici, nevzdáva sa a uspeje. Láska otca a snaha niečo v živote dokázať je naozaj veľkou motiváciou.

8. Láska a Basket

Veľmi zaujímavé prepojenie športu s romantickým príbehom dvoch mladých ľudí. Už odmalička mali hlavná hrdinka a chlapec od vedľa k sebe blízko. Ich priateľstvo sa vyvinie neskôr do vzťahu, v ktorom nechýba láska k basketbalu. Spoločne trénujú a trávia spolu krásne chvíle.

Po tom, ako chlapec dostane šancu hrať v profesionálnom tíme, sa ich cesty úplne rozdelia. Každý ide svojou cestou, no po rokoch sa opäť stretnú. Film je príbehom skutočnej lásky medzi dvoma ľuďmi. Obaja totiž dostali druhú šancu.

9. Pokojný bojovník

Hlavný hrdina Dan má všetko, čo si študent vysokej školy môže priať. Dobrý vzhľad, dievčatá, kamarátov. Po úraze však zatrpkne a zostáva nešťastný. Vďaka stretnutiu s tajomným cudzincom nachádza spôsob, ako svoj život opäť dostať späť.

Príbeh je založený na skutočných udalostiach a nájdete v ňom množstvo hlbokých myšlienok, napr. „Ľudí, ktorých je najťažšie mať rád, sú tí, ktorí to najviac potrebujú“, alebo „znalosť nie je to isté čo múdrosť“.

10. Yes Man

Keď rozvedený Carl trpiaci depresiami navštívi motivačný seminár a začne na všetky príležitosti hovoriť áno, jeho život sa otočí o 180 stupňov. Kým dovtedy sedel neustále doma a odmietal všetky pozvania od priateľov, po novom skúsi bungee jumping, začne sa učiť kórejsky alebo si kúpi letenku a vyrazí na cesty. Film má jasný odkaz: nebojte sa zmien a chopte sa nových príležitostí.

11. Sociálna sieť

Veľmi populárny film z roku 2010, ktorý zachytáva zrodenie známej sociálnej siete Facebook. Veľmi detailne ukazuje, ako sa dostať k celosvetovému úspechu. Najskôr to začne obyčajnou myšlienkou či nápadom, z ktorého sa vašou snahou môže stať veľkolepý projekt.

Aj po ôsmich rokoch je tento film inšpiráciou pre dnešnú dobu. Získate mnohé informácie a zaujímavé postupy o tom, ako sa dostať tam, kde chcete.

12. Tajomstvo

Je to film alebo skôr dokument pojednávajúci o zákone príťažlivosti. Tento zákon hovorí, že naše myšlienky, vedomie aj podvedomie majú veľký dopad na náš život. Do nášho života priťahujeme tie veci, na ktoré sa najviac zameriavame a dávame do nich emócie. Film vám ukáže, ako začať myslieť pozitívne a nastaviť svoju myseľ tak, aby ste do svojho života pritiahli to, po čom túžite.

Dúfame, že naberiete inšpiráciu z týchto filmov a vaše ciele a sny sa stanú skutočnosťou. Niekedy stačí naozaj málo. Hlavne sa nikdy nevzdávajte a choďte si za svojim snom.

Ak vám dávka motivácie v podobe filmov nestačila, potom vám môžu prísť vhod tieto motivačné citáty. Je to zbierka 200 výrokov od rôznych autorov. Nájdete tu citáty o úspechu a zlyhaní, o vytrvalosti, myslení či cieľoch.

PS: Ak viete o ďalších inšpirujúcich  filmoch, podeľte sa s nimi v komentároch :)

Komentáre