Prestaň riešiť zbytočnosti. Sústreď sa na seba a svoje ciele

„Otvorím ráno oči, chytím telefón a začnem skrolovať.. A prichádza prvé sklamanie. Ach, niekto práve spustil aplikáciu podobnú tej mojej, na ktorej teraz makám. Prepínam sa na Twitter. Och, osoba, na ktorú tak žiarlim, ohlásila ďalší veľký úspech.“

Presne takto sa kedysi cítil bloger a startuper Justin Jackson. Priznáva, že hneď ráno mu mnoho vecí zdvihlo tlak a cítil sa vystresovaný, smutný, sklesnutý.

Ako píše na svojom blogu, stres odjakživa slúžil ako prirodzená ochrana pred niečím zlým. Napríklad keď naši predkovia unikali pred predátormi. No dnes je nám stres úplne na nič.

„Prob­lém je v tom, že obava ti môže psy­chicky ub­lí­žiť omnoho viac, ako sa­motný zlý vý­sle­dok, kto­rého sa tak obá­vaš. Pokiaľ sa stresuješ nad tým, čo všetko sa môže stať, telo uvoľňuje adrenalín a kortizol, čiže reaguje tak, ako keby si bol naozaj v nebezpečenstve,“ píše Jackson.

Tieto hormóny spôsobujú pocity ako žiarlivosť, zúfalstvo či smútok.

A vieš, čo je najhoršie?

Že všetok ten stres ti bráni v tom, aby si robil skvelé veci – pracovať na svojich cieľoch, projektoch, nápadoch. Namiesto toho, aby si energiu vložil do niečoho produktívneho, zaoberáš sa zbytočnosťami.

Zameraj sa na seba a ignoruj všetko ostatné. Nerieš iných, ale zamysli sa nad tým, ako sa stať lepšou verziou seba samého.

Prestaň sledovať ľudí, ktorých nemáš rád a tvoj život žiadnym spôsobom neobohacujú. Nechaj ich, nech si žijú svoje životy. Snaž sa vždy myslieť na pozitívne veci a zameraj sa predovšetkým na seba, svojich zákazníkov, fanúšikov a tých, ktorí ťa majú radi a podporujú.

Pokiaľ sa budeš trápiť zbytočnosťami, ktoré nemáš šancu zmeniť, nikam sa nepohneš. Budeš vyčerpaný a frustrovaný. A to samozrejme nechceš.

Čítaj tiež: Šťastnejší ľudia majú spoločných týchto 9 vecí, tvrdia vedci

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Spracované podľa medium.com

Komentáre