Richard Branson hovorí o 3 spôsoboch, ako sa stať skutočne šťastným a produktívnejším

Richard Branson

Podnikateľ a miliardár Richard Branson verí, že šťastie vedie k produktivite. Tým, že pomáhate svojim najbližším a úprimne sa o nich zaujímate, robíte zdravším a šťastnejším aj seba samého.

Ako píše vo svojom článku, existujú 3 spôsoby, ako svojim blízkym prejaviť dôveru, pozornosť a tým prispieť aj k vlastnému šťastiu:

1. Urobte si čas

Deň dokáže ubehnúť naozaj veľmi rýchlo, takže je dôležité vyčleniť si čas pre najdôležitejších ľudí vo vašom živote. Niekedy stačí naozaj málo, no dôležité je, aby ste si ten čas skutočne našli a naplno ho venovali dotyčnej osobe.

Pravidelná prechádzka po obede, rodinná večera či dokonca videohovor napr. cez Skype, to všetko môže spôsobiť veľký rozdiel.

2. Počúvajte svojich blízkych

Keď trávite čas s najdôležitejšími ľuďmi vášho života, dajte im pocítiť, že sú pre vás skutočne dôležití a počúvajte ich. Buďte empatickí a zamyslite sa nad tým, čím títo ľudia v súčasnosti prechádzajú, aké sú ich starosti a radosti. Pozorne počúvajte, pretože toto nie je o vás, je to o nich.

Branson tvrdí, že tie najlepšie nápady objavuje tým, že sa aktívne rozpráva s ľuďmi v jeho firme a taktiež so zákazníkmi. Ako povedal, títo ľudia sú v centre každého rozhodnutia, ktoré jeho podnik urobí.

Richard Branson
Richard Branson (virgin.com)

3. Získajte kontrolu

Akonáhle máte prehľad o tom, čo sa deje v živote vášho blízkeho človeka, premýšľajte nad tým, čo by ste mohli urobiť, aby sa tento človek cítil lepšie, prípadne sa len začal viac usmievať. Dokážete spraviť niečo, čím by ste spravili jeho život lepším?

Tieto tri veci sú len malou zmenou vášho myslenia a prístupu, no dokážu vyvolať obrovský rozdiel vo vašom živote. Začnite ich aplikovať už dnes a uvidíte, že spravíte šťastnejšími nielen ľudí, na ktorých vám záleží, ale aj samých seba.

Komentáre