12 neuveriteľných cestovateľských destinácií, o ktorých si nevedel, že existujú

Svet je domovom neuveriteľných miest, ktoré mnohí turisti nielenže nenavštívili, ale ešte o nich ani nepočuli. Medzi ne patrí aj týchto 12 jedinečných destinácií, ktoré stoja za to, aby ich človek zažil aj na vlastnej koži.

1. Huacachina je pustá oáza uprostred púšte, ktorá sa nachádza 5 hodín južne od Limy v Peru. Žije tu približne 200 obyvateľov, avšak pravidelne sem prichádzajú turisti, aby si užili aktivity ako napríklad jazda cez pieskové duny.

2. Jazero Hillier v Austrálii si svoju žiarivú ružovú farbu zachováva počas celého roka. Príčina tejto farby zostáva záhadou, hoci niektorí tvrdia, že to môže byť výsledkom vysokého obsahu soli v kombinácii s určitým druhom ružových baktérií.

3. V obci Blagaj v Bosne a Hercegovine si môžete užiť takýto majestátny pohľad na Blagaj Tekke, kláštor postavený pre dervišské kulty.

4. Giola je prírodný bazén nachádzajúci sa v regióne Astris v Grécku. Návštevníci sa k nemu dostanú cez chodník, avšak stojí to za to, pretože na nich čaká prírodná vodná nádrž s úžasne čistou vodou.

5. Namaqualand je vyprahnutý púštny región rozprestierajúci sa v Namíbii a Južnej Afrike, ktorý je každú jar obsiaty oranžovými, žltými či bielymi lístkami drobných kvetov.

6. Počas dažďovej sezóny sa národný park Lençóis Maranhenses v Maranhão v Brazílii stáva nezabudnuteľným miestom. Príroda tu vytvorila úžasný fenomén, medzi bielymi piesočnými dunami sa totiž jagajú modrozelené jazerá so sladkou teplou vodou, ktorá je ideálna na kúpanie.

7. Tieto mramorové jaskyne sa nachádzajú na polostrove General Carrera v Čile. Celá sieť jaskýň bola tvarovaná vodou už pred tisíckami rokov.

8. Pepkova dedina alebo Popeye village sa nachádza na Malte. Pôvodne išlo o kulisy do hraného filmu Popeye, ktorý tam v roku 1980 natočili Američania, v hlavnej úlohe si zahral Robin Williams. Dnes je to vyhľadávaná atrakcia.

9. Približne 250 kilometrov severovýchodne od čínskeho mesta Kunming sa nachádza Dongchuan, vidiecka oblasť pokrytá hnedo-červenou farbou kvôli vysokej koncentrácii minerálov a fosílií.

10. Svätyňa Las Lajas Sanctuary, ktorá bola postavená uprostred kaňonu rieky Guáitara, na hranici medzi Kolumbiou a Ekvádorom.

11. Ostrov Flores je azorským ostrovom v Portugalsku, na ktorý sa chodí kvôli prírode. Takmer celé územie je pokryté rôznymi farebnými kvetmi a nechýbajú ani horúce pramene či lagúny, ktoré sú priam stvorené na relaxačné plávanie.

12. Mestečko Setenil de las Bodegas sa nachádza v Španielsku a miestni ho nazývajú „mesto pod skalami“. Steny ako aj strechy domov sú súčasťou skál.

Podľa informácií businessinsider.com

Komentáre