Kam cestovať v septembri? Máme pre vás niekoľko tipov

Letná sezóna je za nami, avšak to nič nemení na tom, aby ste si zobrali príručnú batožinu a vyrazili za pokušením. Poďte zažiť „dolce vita“ v septembri!

Nestihli ste si zerezervovať vysnívanú dovolenku v júli či v auguste? V septembri by ste to rozhodne mali stihnúť a navyše sa vyhnete preplneným plážam. Ak chcete nabrať energiu v exotických krajinách a spoznať tamojšiu kultúru, tu je zopár tipov, kam ísť.

Bali

Ak preferujete relax a zároveň milujete spoznávať nepoznané, Bali pre vás môže byť tou najvhodnejšou dovolenkou. Tento poklad Indonézie patrí k najkrajším destináciám na svete. Miestne pláže sú preslávené pôvabným západom slnka a pekným prostredím, ktoré si už na prvý pohľad zamilujete. Pokiaľ chcete luxus a eleganciu, potom vsaďte na oblasti Seminyak a Kerobokan.

Bali

Pláže sú lemované množstvom súkromných víl a k dispozícii sú zábavné kluby a ihriská pre deti. V mestečkách vás prekvapia tamojšie reštaurácie.

Ak si potrpíte na luxus a pobyt v 5 hviezdičkových hoteloch, potom si na svoje prídete v letovisku Nusa Dua. Keďže je považované za jedno z najluxusnejších miest na Bali, tak okrem krásnych piesočnatých pláží a priezračného mora sú samozrejmosťou aj služby ako wellness, moderné golfové ihrisko či nákupno-zábavné centrum.

Nusa Dua – traveltriangle.com

Ak hľadáte miesto s úžasnou atmosférou, skúste pláž Uluwatu, na ktorú sa dostanete priechodom cez jaskyňu. Je tu jeden z najkrajších útesov na Bali a úžasný výhľad na Indický oceán. Len kúsok od pláže sa nachádza posvätný chrám Pura Luhur Uluwatu.

Omán

Ak je vám blízka arabská kultúra, neváhajte sa vydať za poznávaním jednej zo skutočných perál východného cípu Arabského polostrova.

Omán ponúka historické bohatstvo arabského sveta a taktiež zaujímavú prírodu s piesočnatými dunami, krásnymi plážami, hornatými časťami a zelenými nížinami. Historické časti sa prelínajú s modernou výstavbou.

Najpríťažlivejším mestom v Ománe je bez pochýb jeho hlavné mesto Muscat. Mesto leží na pobreží Arabského mora pozdĺž Ománskeho zálivu neďaleko pohoria Al Hajar a jeho historická časť sa prepája s modernou.

Okrem krásnych piesočnatých pláží obmývaných azúrovým morom nevynechajte pamiatky ako chrámy Shiva a Krishnae, Novú mešitu, mešitu Ali, kostol svätého Petra a Pavla, palác sultána Abusa, dominanty mesta – stredoveké pevnosti Jalali a Merani,  miestne domy i múzeá.

Na juhovýchodnom pobreží nájdete okrem krásnych pláži a čistej oceánskej vody aj možnosť potápať sa či pozorovať obrovské korytnačky na pláži.

Buenos Aires, Argentína

Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny, leží na západnom pobreží Atlantického oceánu. Krajina sa delí na dve kontrastné územia. Zatiaľ čo západnú časť zaberá vysokohorský systém Ánd, na východe sa rozprestierajú rovinaté pláne.

Buenos Aires (Foto: youngadventuress.com)

Na východe krajiny sa nachádza hlavné a súčasne najväčšie argentínske mesto, dôležitý prístav – Buenos Aires. Mesto je plné historických pamiatok ako napríklad prezidentský palác Casa Rosada na námestí Plaza de Mayo. Za návštevu stojí tiež botanická záhrada, zoologická záhrada či planetárium. Po celej západnej dĺžke Argentíny sa tiahnu impozantné Andy.

Milovníkom prírody odporúčame vodopády Iguazú, ktoré patria k najpopulárnejším turistickým cieľom. Nachádzajú sa na hranici Argentíny s Brazíliou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TEREZA • L E T U Š K A (@terezaindubai),

Argentína má čo ponúknuť pre každého cestovateľa. Je na vás, či vás láka skôr história alebo nespútaná príroda, prípadne či hľadáte program určený pre rodinu s deťmi.

Maurícius

Maurícius je nádherný tropický ostrov vulkanického pôvodu, ktorý je súčasťou súostrovia Maskarén, v západnej časti Indického oceánu.

Maurícius (Foto: globotreks.com)

Majestátne krásy ostrova tvoria predovšetkým romantické pláže s bielym pieskom na pobreží, priezračne modrými lagúnami a teplým morom, nádhernou prírodou, štýlovými hotelmi, delikátnou kuchyňou a tiež šarmantnými a usmievavými obyvateľmi.

Maurícius je obklopený koralovými ostrovmi, ktoré tak vytvárajú ideálne podmienky pre potápanie. Na svoje si tu však prídu aj milovníci opaľovania, obdivovatelia prírodných krás, vodní lyžiari, potápači, surferi, rybári, hráči golfu či milovníci nočného života.

Maurícius (Foto: globotreks.com)

Jeho veľkou výhodou je vysoká kvalita služieb za jedny z najnižších cien v oblasti Indického oceánu.  Ostrov ponúka luxus na dlani, pre nejedného náročného cestovateľa.

Som študentkou práva na UK v Bratislave. Vo voľnom čase pôsobím ako trénerka plávania. Zaujímam sa o dianie vo svete, o biznis, medzinárodnú situáciu, filozofiu i cestovanie. Výzvy sú mojím koníčkom.
Predošlý článok10 najdrahších fliaš vína na svete v roku 2019
Ďalší článokDá sa naučiť anglicky za 30 hodín?
Zdielať
Komentáre