TOP 10: Toto sú tie najlepšie plážové destinácie sveta

Nie je žiadnym prekvapením, že množstvo ľudí každý rok cestuje na dovolenky práve k moru. Možno aj pre vás je pláž tým najlepším miestom na relax a odpočinok od práce.

Či už sa vám na piesočnatých pobrežiach páči možnosť vylihovania na lehátku s drinkom v ruke, šnorchlovanie a plávanie v mori, alebo príležitosť na hry vo vode, nižšie nájdete zoznam miest, kde nájdete tie najlepšie pláže na svete. Možno v nich načerpáte inšpiráciu na ďalšiu dovolenku.

10. Thajsko

Krištáľovo čistá voda, jemný biely piesok a nádherné scenérie plné zelene či  exotických zvierat. To všetko každoročne láka masy turistov práve do Thajska.

Bohužiaľ, práve rozkvet turizmu v najkrajších oblastiach už niektoré z nich zničil, ale stále sa dajú nájsť miesta, ktoré nie sú veľmi známe, no za to vám vedia ponúknuť nádherné zážitky z pláží.

9. Filipíny

Na viac ako 7.000 ostrovoch obklopených teplým morom a korálovými útesmi plnými podmorského života, môže byť pomerne ťažké nájsť tú najkrajšiu pláž. Na každej nájdete niečo zaujímavé a výnimočné.

Aj filipínske pláže lákajú turistov jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Pre dobrodružnejšie povahy sa tu nájdu aj pláže, na ktorých sa nachádzajú prehistorické jaskyne či vodopády.

Tip na ubytovanie: Ak si plánujete užiť svetoznámu White Beach na ostrove Boracay, potom sa vám bude páčiť hotel Nigi Nigi Too Beach. S týmto ubytovaním budete mať preslávenú pláž na dosah ruky.

8. Severozápad USA a Kanada

Severozápad amerického kontinentu síce nemá v ponuke tropické počasie s teplotami nad 30 stupňov a príjemným morským vánkom, no aj napriek tomu vám tamojšie pláže dokážu ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.

Táto oblasť je vďaka svojim plážam na okraji starých dažďových lesov výbornou voľbou pre milovníkov prírody, ktorí si nepotrpia na celodenné ležanie pod slnečníkom. Zažijete tu niekoľko hodinové prechádzky pri vlnách Pacifiku, v ktorých s trochou šťastia uvidíte aj veľryby.

7. Qeensland, Austrália

Ak plánujete navštíviť najkrajšie pláže sveta, Whitehaven Beach v Austrálii by ste určite nemali vynechať.

Pohľad na rieku prameniacu v strede ostrova, ktorá sa vlieva do mora a pri tom vytvára nádherné modré zákruty v čistom piesku z kremeňa, je naozaj nezabudnuteľným zážitkom.

6. Kapské mesto, Južná Afrika

Mesto, ktoré získalo aj označenie najkrajšieho mesta na svete, ponúka viacero atrakcií pre milovníkov pláží. Len pár minút z centra mesta potrebujete na to, aby ste sa dostali na pláže pre rodiny s deťmi.

Ak hľadáte pokoj a oddych, alebo práve naopak, dobrodružstvo v prírode, v okolí Cape Town si nájdete kúsok pláže, ktorý bude vyhovovať práve vám.

5. Hawaii

Okrem dychberúcej scenérie s aktívnymi sopkami a hustou džungľou dokáže Hawaii ponúknuť aj nádherné pláže plné pokoja a relaxu. Od pláží, kde vlny narážajú na ostré lávové kamene až po odľahlé pláže s nádherným pieskom – to všetko má Hawaii pripravené pre svojich návštevníkov.

4. Francúzska Polynézia

Na 118 ostrovoch, z ktorých najznámejším je Bora Bora, nájdete niekoľko naozaj luxusných pláží s tyrkysovým morom a jemným pieskom. V niektorých lagúnach nájdete pláže, o ktorých vedia iba domáci a preto sa ich treba pýtať.

Väčšina z nich sú priateľskí ľudia, ktorí sa o svoje prírodné bohatstvo radi podelia. Pokiaľ však nechcete objavovať nič nové, oddych pri typických bungalovoch postavených nad vodou vás určite poteší.

3. Turks a Caicos

Táto malá skupinka ostrovov v severovýchodnej časti Karibiku síce neohúri svojou popularitou a rozvinutou infraštruktúrou, ale o to viac sa zapáči pokojným turistom, ktorí si radi ľahnú pod palmu a celý deň budú relaxovať.

Na okolitých ostrovoch sa cestovný ruch rozvinul veľmi rýchlo a preto dnes môžu pôsobiť trochu rušne. V prípade Turks a Caicos sa miestni obyvatelia rozhodli pre nenápadné otvorenie niekoľkých luxusných rezortov, čo výrazne prospelo pokoju vládnucemu na krásnych plážach týchto ostrovov.

Tip na ubytovanie: Ak hľadáte luxusné ubytovanie s kompletnými službami, potom sa vám bude páčiť tento 5-hviezdičkový rezort.

2. Maldivy

Nachádzajú sa na rovníku južne od Indie a na turistov zapôsobia okrem nádherných pláží aj spôsobom života domácich obyvateľov. Presne to sú Maldivy – dlhoročne obľúbená destinácia turistov z celého sveta. Krištáľovo čistá voda v kombinácii s akoby nedotknutým pieskom zanechajú pozitívny dojem v každom, kto na pláže tohto súostrovia vstúpi.

Tip na ubytovanie: Príjemné ubytovanie za výhodnú cenu ponúka penzión Sunrise Beach.

1. Seychely

Tento klenot Indického oceánu na vás čaká s plážami, ktoré sa považujú za jedny z najkrajších na svete. Okrem tyrkysového mora a jemného bieleho piesku tu na turistov určite zapôsobia kopce pokryté palmami a zaujímavé skalné útvary na pobreží. Na výber máte zo 115 ostrovov, z ktorých každý vám ponúkne iný zážitok.

Podľa informácií theluxurytravelexpert.com

Komentáre