Robte ráno tieto 3 veci a váš deň bude produktívnejší

Ráno dokáže výrazne ovplyvniť celý zvyšok nášho dňa. Pokiaľ chceme dosiahnuť kreatívny a prínosný deň, je potrebné osvojiť si správne ranné návyky, vďaka ktorým dokážeme z nášho dňa vyťažiť maximum.

Nemusíte od základov zmeniť vaše pôvodné ranné činnosti, stačí len urobiť drobné zmeny. Tieto tri veci sú výborným začiatkom, pokiaľ sa chcete vydať na cestu za produktívnejším ránom a zároveň efektívnejším dňom.

Začnite svoj deň skoro

Vďaka tomu, že vstanete skôr, môžete si pokojne naplánovať celý svoj deň. Namiesto odkladania budíkov a ranného zhonu skúste vstať o 30-45 minút skôr. Keď každý deň vstanete skôr o 45 minút, za týždeň získate k dobru až 5 hodín času.

Ako píše Laura Vanderkam vo svojej knihe „What the Most Successful People Do Before Breakfast“, takmer polovica milionárov začína svoje ráno tri hodiny predtým, ako začne ich deň. A 90% z nich počas pracovných dní vstáva pred 6:00.

Čas, ktorý získate skorším vstávaním, môžete využiť nielen na prípravu zdravých raňajok, cvičenie, ale aj na meditáciu alebo čítanie.

Nahlas vyslovte svoje denné ciele

Ak chcete úspešne dosiahnuť svoje ciele, je potrebné na ne upriamiť myseľ, či už ide o ciele stanovené na deň, mesiac alebo rok. Prvým krokom k tomu, aby ste svoj cieľ dosiahli, je jeho jasné zadefinovanie. Cieľ by mal byť špecifický, realistický, časovo ohraničený a taktiež by sa mal dať zmerať.

Keď podnikáte, počas dňa musíte dokončiť viacero úloh, ktoré pomáhajú vašej firme rásť. Riadenie zamestnancov, marketingu, kontrola produktov, to všetko sa môže veľmi jednoducho zmeniť na neporiadok. Je preto vhodné, ak si každý deň vytýčite čiastkové ciele a podľa nich usmerníte svoj deň.

Vaša chuť dokončiť ciele výrazne vzrastie, ak si ich budete hovoriť nahlas. A ešte lepšie je, ak ich budete formulovať do pozitívnych viet. Namiesto „Verím, že sa produkt mojej firmy vysporiada s konkurenciou a do X týždňov predám X kusov,“  si povedzte niečo ako „Moja firma má výborný produkt, ktorý bez problémov zarobí X eur do X týždňov.“  Takýto prístup voľte aj pri menších osobných cieľoch.

Zoznam úloh na daný deň

Keď si vytvoríte konkrétny zoznam úloh, získate jasný prehľad o tom, čo potrebujete v daný deň spraviť ako prvé. Vďaka tomu sa nestane, že by ste zabudli na niečo dôležité, a aj keď to nestihnete, vrátite sa k úlohe neskôr.

Tento krok opäť pomôže k tomu, aby ste mali jasnú predstavu o priebehu vášho dňa. Získate nad svojím dňom kontrolu a nebudete v strese, že ste na niečo zabudli. A človek, ktorého netrápi zbytočný stres, je oveľa produktívnejší ako ten, ktorý stále premýšľa, či na niečo nezabudol.

Komentáre