Nahliadnite dovnútra jedinečných hotelov a reštaurácií pod vodou

Prečo sa potápať, keď si môžete v obklopení krištáľovo modrej vody užívať jedlo, relax a spánok? V tomto príspevku vám predstavíme 5 najzaujímavejších hotelov a reštaurácií pod hladinou mora, v ktorých zažijete nezabudnuteľné momenty.

Niyama Private Islands, Maldivy

Návštevníci týchto priestorov na súostroví, ktoré ročne láka milióny turistov, si môžu vychutnať drink v hĺbke až 6 metrov pod hladinou Indického oceánu.

V rezorte Niyama Private Islands si návštevníci môžu vychutnávať jedlo, zatiaľ čo okolo nich plávajú exotické podmorské živočíchy. Za $200 na osobu si môžete objednať večeru s jedlami ako sú homáre či mangové dezerty.

„Súkromné raňajky a večere sú dostupné na objednávku,“  hovorí spoločnosť Subsix, ale v noci sa podvodné priestory premenia na svetelnú párty s DJ-mi z celého sveta.

The Manta Resort, ostrov Pemba

Pri východnom pobreží Tanzánie môžu milovníci mora navštíviť The Manta Resort s podmorskou miestnosťou pri ostrove Pemba.

Ubytovanie má tri úrovne – základ tvorí obývacia miestnosť s kúpeľňou na úrovni hladiny, terasa na opaľovanie nad ňou a podmorská spálňa s 360-stupňovým výhľadom na more v okolí. Hostia ostanú sami s jedným kajakom, šnorchlami, plutvami a jedným telefónom úplne sami. Jedlo im pripraví personál v dopredu dohodnutom čase.

Presklená miestnosť sa vznáša nad korálmi a v noci vďaka svetlu láka pozornosť podmorského života. Podľa webstránky tohto netradičného hotela môže hostí potešiť pohľad aj na chobotnice, ktoré sa prichytia na stenu. „Obyvatelia útesu jednoducho nedokážu odolať takejto atrakcii, čo z hotela robí vzrušujúci a jedinečný zážitok.“

A aká je cena? $1500 za jednu noc.

Conrad Hotels & Resorts, Maldivy

Zatiaľ čo návštevníci tohto rezortu na Maldivách majú možnosť navštíviť niekoľko luxusných reštaurácií, Ithaa Undersea Restaurant ponúka aj výhľad na more v hĺbke takmer 5 metrov pod hladinou.

Turisti toto miesto najčastejšie vyhľadávajú kvôli šesťchodovej večeri, ktorá zahŕňa lahôdky ako kaviár, foie gras alebo homáre a morské slimáky podľa tradičných miestnych receptov.

Za večeru sa platí $325, ale v prípade, že sa objednáte s predstihom, môžete si zaistiť cenu $275. Keďže sa reštaurácia nachádza v blízkosti koralového útesu v Indickom oceáne, pozorovanie žralokov a či rají je na tomto miesto považované za bežný zážitok.

Anantara Kihavah Villas, Maldivy

Toto miesto nie je iba reštauráciou pod hladinou mora, ale je to aj prvá oficiálna podvodná vínna pivnica na svete. Jedálny lístok je preto doplnený o vína, ktoré môžete ochutnať priamo pod hladinou mora. Večera v tejto reštaurácii má 7 chodov a stojí $345, za ochutnávku vín sa dopláca ďalších $195.

Under, Nórsko

Ak chcete zažiť reštauráciu pod morom, ale nechcete opúšťať Európu, v Nórsku vám túto príležitosť ponúka miesto s názvom Under.

Nachádza sa 5.5 metra pod hladinou mora a svojim tvarom má pripomínať ponorený periskop. Vďaka veľkému oknu, ktoré tvorí celú jednu stenu reštaurácie, majú hostia možnosť sledovať morské dno, zatiaľ čo si budú vychutnávať jedlo.

visitnorway.com

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre