4 otázky, ktoré ti pomôžu zmeniť život

Vedeli ste, že existujú otázky, ktoré skutočne dokážu zmeniť váš život? Prvou vecou, ktorú si treba uvedomiť predtým, ako si vôbec začnete klásť otázky je, že všetko je neustále v pohybe. Buď sa posúvame dopredu alebo stagnujeme a upadáme. Ako si však vytvoriť taký život, ktorý vám prinesie čo najväčšiu návratnosť toho, čo doň investujete? Tu sú štyri otázky, ktoré vám v tom pomôžu.

Kto som a čo presne chcem?

Občas je veľmi ťažké nechať voľný priestor našej predstavivosti. A možno nám pri našom rýchlom spôsobe života neostáva priestor zamyslieť sa nad tým, kto sme a čo všetko by sme chceli dosiahnuť. O to dôležitejšie je na tieto základné otázky nezabúdať. Spýtajte sa sami seba: Čo naozaj chcete? Aké sú vaše silné a slabé stránky? Aké sú vaše vášne? Ak treba, odpovedzte si na túto otázku aj každý deň.

Kde som a prečo som práve tam?

Ďalšia veľmi podstatná otázka. Aj keď napríklad sedíte v aute, vždy niekam smerujete. Systém vás nepustí. Ak si vytvoríte mapu života aspoň s orientačným cieľovým bodom, lepšie si tak sformulujete svoju prítomnosť. Stavte na dobré rozhodnutia. Ste napríklad vo vzťahu, v ktorom by ste chceli byť? Ste spokojní s prácou, ktorú vykonávate? Keď viete, kam smerujete, oveľa jednoduchšie sa tam dostanete.

Čo budem robiť a ako to budem robiť?

Cieľ, ale aj vášeň sú nevyhnutné pre vytvorenie lepšieho života, no bez konkrétneho plánu sú väčšinou iba fantáziou. Vďaka stanoveným cieľom si dokážete budovať podporné návyky, čo je veľmi dôležité. Čo by ste chceli robiť, ale v súčasnosti to nerobíte? Čo bráni vášmu pokroku? Odpovedzte si na tieto otázky. Možno chcete podnikať, možno túžite precestovať svet. Nech je to čokoľvek, ujasnite si tento cieľ, rozdeľte si ho na menšie kúsky a vytvorte k nemu akčný plán.

Čítaj tiež: Citáty o živote, ktoré ťa donútia zamyslieť sa

Kto sú moji priatelia a ako mi môžu pomôcť?

Našou prirodzenou reakciou v ťažkých časoch je stiahnuť sa do úzadia a izolovať sa. Avšak práve v náročných obdobiach je skvelé, ak máme pri sebe ľudí, ktorí nás podporia.

Pri svojej ceste môžeme využiť skúsenosti a poznatky ľudí okolo nás. Existujú situácie, kedy sú naši priatelia skutočne nepostrádateľní. Zamyslite sa nad otázkou, kto sú vaši priatelia a čo do vášho života prinášajú? Sú pre vás oporou? Inšpirujú vás byť lepšími, alebo vás sťahujú nadol?

Tieto štyri základné otázky o našej existencii nikdy nezostarnú – práve naopak – udržia vás na tej správnej ceste, nech sa deje čokoľvek.

Spracované podľa informácií success.com

Komentáre