7 miliardárov rozdáva rady, ako byť úspešným v biznise

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Keď miliardári začnú rozdávať rady, oplatí sa spozornieť a počúvať. Obzvlášť ak ide o self-made podnikateľov, ktorí sa naučili plávať v drsných biznis vodách a uspeli aj napriek viacerým nezdarom. A presne rady od takýchto miliardárov nájdete nižšie.

Elon Musk – buďte pripravení pracovať

„Veľa ľudí si myslí, že keď sa stanú generálnymi riaditeľmi, budú si užívať množstvo voľna a málo práce. Opak je však pravdou,“ tvrdí Elon Musk, riaditeľ Tesla Motors a zakladateľ firiem ako SpaceX či PayPal.

Sám je lídrom automobilky Tesla a dobre vie, že veľké posty si žiadajú množstvo „krvi a potu“.

Richard Branson  – nasledujte svoju vášeň

Už ste o ňom určite počuli. Richard Branson je britský veľkopodnikateľ, ktorého holding Virgin Group spravuje cez 400 podnikov. Kto by to bol povedal, že tento chlapík trpiaci dyslekciou, ktorý svoju podnikateľskú dráhu odštartoval v londýnskom suteréne, to dotiahne medzi najbohatších ľudí sveta?

Choďte za svojou vášňou, radí začínajúcim podnikateľom Branson. Ak ste pre vec zapálení a milujete to, čo robíte, uspejete. Ak sa chcete patriť k špičke, budete musieť pracovať sedem dní v týždni, takže ak budete robiť niečo, čo vám je nepríjemné a nemáte to radi, nevydržíte.

Bill Gates –  Učte sa z chýb

Známy softvérový miliardár Bill Gates, ktorý stojí za zrodom technologického obra Microsoft, raz povedal: „Je úplne v poriadku sláviť úspech, ale ešte dôležitejšie je venovať pozornosť poučeniu z neúspechu.“ 

Ak na chyby zareagujete a poučíte sa z nich, v skutočnosti ste nezlyhali, tvrdí Gates. Okrem toho uvádza, že život je tou najväčšou školou, oveľa väčšou ako univerzita.

Donald Trump – musíte mať plán

Realitný magnát, miliardár a bývalý americký prezident Donald Trump hovorí, že musíte vedieť, ako chcete svoje ciele dosiahnuť. Jednoducho musíte mať konkrétny plán, pretože cieľ bez plánu je iba želaním.

Je nesmierne dôležité vedieť, kam sa chcete dostať a taktiež akým spôsobom sa k svojmu cieľu chcete dopracovať. Pokiaľ je váš cieľ dobre zadefinovaný, je to polovica úspechu.

Sara_Blakely
Zakladateľka Spanx – Sara Blakely

Sara Blakely – outsourcujte svoje slabé stránky

Prečo sa trápiť v niečom, v čom jednoducho nie sme dobrí? Napr. prečo sa zdržovať učením účtovníctva, keď ho môžete dať spraviť účtovnej firme. Alebo máte firmu na produkciu plastových okien, no dumáte nad dizajnom firemného loga či vizitiek. Nie je jednoduchšie tieto slabé stránky vysunúť mimo váš podnik a jednoducho si ich prenajať v inej firme?!

Presne o tom hovorí zakladateľka SpanX Sara Blakely, ktorá podnikateľom odporúča, aby sa sústredili na to, čo vedia najlepšie a ostatné procesy outsourcovali.

Warren Buffett – Skúmajte úspešných

Určite ste sa už stretli s menom Warren Buffet (prezývaný aj „Veštec z Omahy“). Je to najúspešnejší investor, ktorý sa prostredníctvom mnohých šikovných investičných kúskov dostal na špicu najbohatších ľudí sveta.

Ako raz uviedol, je dobré, ak človek obdivuje úspešných a napodobňuje vlastnosti, ktorými disponujú. Páči sa vám ich sebadisciplína, to ako sa vedia ovládať a vydržať pracovať 7 dní v týždni? Tak prečo si tento ich zvyk neosvojíte aj vy?!

Mark Zuckerberg – riskujte

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg tvrdí, že najväčším rizikom v dnešnej dobe je neriskovať. Facebook by nebol tým, čím je dnes, keby Zuckerberg a jeho kolegovia nenabrali odvahu na to, aby zrealizovali ambicióznu myšlienku a prepojili svet cez sociálne médium. V tom čase to nebol len revolučný nápad..bolo to zdanlivo nemožné.

Každý z nás má v hlave nejaký nápad, no bojíme sa riskovať a tak jeho realizáciu odkladáme na neskôr. Nebojte sa riskovať – veď ak to vyjde, dosiahnete veľký úspech a ak nie, získate cennú skúsenosť.

Komentáre