7 reštaurácií, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný výhľad

Vychutnávať si dobré jedlo pri výhľade, ktorý vás doslova vezme do iného sveta? Prečo nie. V tomto článku vám predstavíme 7 reštaurácií, ktoré vám prinesú nielen kulinársky zážitok, ale učarujú vám aj svojou jedinečnou polohou.

Zoznámte sa reštauráciami, ktoré sa môžu pochváliť tými najkrajšími výhľadmi:

Sierra Mar, California, USA

Reštaurácia je vsadená do odľahlých útesov a ponúka rozsiahly výhľad na Tichý oceán. Priam magický je výhľad pri západe slnka. A čo kuchyňa? V Sierra Mar nájdete kombináciu ázijských ale aj francúzskych jedál.

Sirocco, Bangkok, Thajsko

Sám som túto thajskú reštauráciu navštívil a musím potvrdiť, že výhľad stál naozaj za to. Nachádza sa 266 metrov nad zemou jej celková kapacita je 155 miest. K reštaurácii patrí aj populárny Sky Bar, ktorý ste mohli vidieť v známej komédii „Vo štvorici po opici 2“.

Stratosfare, Queenstown, Nový Zéland

Ak sa rozhodnete najesť v tejto novozélandskej reštaurácii, navždy si zapamätáte skvostný výhľad na mesto Queenstown  a zátoku jazera Wakatipu. Už zo záberu vyššie vidieť, že jesť pri takomto výhľade musí byť neopísateľný zážitok.

Le Jules Verne, Paríž, Francúzsko

Reštaurácia sa nachádza v Eiffelovej veži 124 metrov nad zemou a ponúka jedinečný výhľad na toto vyhľadávané mesto. V jedálnom lístku nájdete tradičné francúzske špeciality.

Ithaa, Maldivy

Ide o podmorskú reštauráciu, ktorá sa nachádza na južnom atole Ari. Hostia sedia v tuneli 5 metrov pod vodou a môžu so zatajeným dychom sledovať rôzne morské živočíchy. V roku 2014 táto reštaurácia získala titul “najkrajšia reštaurácia sveta“.

Dasheene, ostrov Svätá Lucia

Reštaurácia Dasheene je súčasťou 5-hviezdičkového hotela a v ponuke má viacereé miestne špeciality. Jej jedinečná poloha vám umožní vychutnať si výhľad na vulkanické útvary Pitons, ktoré sú aj na zozname prírodných pamiatok UNESCO.

Penzión Aescher, Wasserauen, Švajčiarsko

A na záver tu máme penzión Aescher, ktorý kombinuje chutné jedlo, čerstvý vzduch a jedinečný pohľad na švajčiarske Alpy.

Komentáre