Takto vyzerá najdrahšie auto na svete. Stojí takmer 17 miliónov eur

Na tohtoročnom ženevskom autosalóne bol predstavený jedinečný automobilový kúsok, o ktorý sa postarala luxusná značka Bugatti. Ide o hyperšport La Voiture Noire, čo v preklade znamená „čierne auto“.

Treba však hneď na začiatku pripomenúť, že zatiaľ ide o koncept bez motoru a automobil bude dokončený až za 2 roky. Aj keď z výstavy odišiel „po svojich“, pravdou je, že ho zatiaľ poháňa elektromotor.

La Voiture Noire stojí na rovnakom technickom základe ako Bugatti Divo a Chiron. V útrobách bude skrývať osemlitrový motor W16 s výkonom 1103 kW (1500 koní) a krútiacim momentom 1600 Nm. Aj vďaka tomu dokáže z 0 na 100 km/h zrýchliť za 2,5 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 400 km/h.

Toto jedinečné čierne Bugatti kombinuje vysoký výkon superšportiaku a komfort luxusnej limuzíny. Na rozdiel od iných modelov Bugatti je tak vhodný aj pre dlhšie trasy.

Pokiaľ máte milióny navyše a chceli by ste si tento luxusný automobil pridať do zbierky, máte smolu. Vyrobený bude iba jeden kus, ktorý je už dnes predaný záhadnému kupujúcemu za 16,7 milióna eur.

S touto cenovkou sa La Voiture Noire stal sa najdrahším autom všetkých čias. Pre porovnanie – z modelu Chiron sa vyrobilo 500 kusov s cenovkou približne 2,6 milióna eur.

Komentáre