Takto si svoj život užívajú slávni a bohatí piloti F1

Fernando Alonso (instagram)

Je známe, že zárobky jazdcov Formule 1 patria k mimoriadne štedrým, takže sa nemožno čudovať, že si piloti F1 užívajú bohatý životný štýl, ku ktorému patria aj súkromné lietadlá, honosné sídla či luxusné superšportiaky. Pozrite sa spolu s nami, ako vyzerajú životy slávnych pretekárov.

Lewis Hamilton

Tento 3-násobný majster sveta si ročne polepší o 46 miliónov dolárov. Je známe, že sa obklopuje celebritami, užíva si súkromné lietadlá a vlastní apartmány v Monte Carlo a v New Yorku v hodnote 41 miliónov USD. K jeho imidžu bezpochyby patria aj známe ženy, objavil sa po boku speváčok Nicole Scherzinger a Rita Ora a nedávno sa zblížil s modelkou Winnie Harlow.

2017 will be better…

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on

Throwback to earlier this year hitting the mountains with JB and crew ?? #LH2016

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on

Good morning from St. Tropez ? …. Chilling today before the weekend in Hungary!

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton) on

Sebastian Vettel

Odhaduje sa, že príjmy tohto nemeckého jazdca dosahujú 44 miliónov USD/ročne. Štvornásobný šampión je úplným opakom Hamiltona, keďže sa vôbec nepohybuje v celebritných kruhoch a namiesto veľkomesta uprednostnil švajčiarske hory, kde obýva sídlo ladené v stredovekom štýle.  Tu trávi čas spolu so svojou láskou z detstva Hannou Prater a dvoma dcérami.

Fernando Alonso

Kedysi eso stajní Renault a Ferrari, dnes jazdec za McLaren. Aj napriek tomu, že španielsky pilot Alonso sa z víťazstva na Grand Prix tešil naposledy ešte v roku 2013, stále sa radí medzi najlepšie platených jazdcov Formule 1. Jeho ročný zárobok vrátane sponzorstiev dosahuje 37 miliónov USD.

Španiel sa netají láskou k luxusným autám, v jeho vozovom parku nájdeme značky ako Ferrari či Maserati. Autami to ale nekončí – známy pretekár má dva domy vo Švajčiarsku, jeden v Oxforde a vlastní aj luxusný byt v Dubaji.

Enjoying the last days in California with the #mclaren #650s ?? thanks @mclarenauto @mclarenus #losangeles

A post shared by Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial) on

Jeho súčasnou priateľkou je talianska modelka Linda Morselli

Kimi Räikkönen

Už v roku 2001, keď sa dostal na scénu F1, bol Kimi známy životným štýlom „párty chlapca“. Postupom času sa ale usadil a dnes si užíva pokojné Fínsko so svojou partnerkou Minttu Virtanen. Dokonca si v zalesnenom areáli svojho domu dal postaviť vlastnú motokrosovú dráhu. Medzi jeho vášne patrí aj snowboarding a ľadový hokej. Ročný zárobok slávneho pilota F1 sa odhaduje na 27 miliónov dolárov.

Jenson Button

Luxus si užíva aj bývalý pretekár Jenson Button, aj keď jeho ročný príjem zaostáva za vyššie uvedenými jazdcami. Britský pilot v poslednom roku kariéry zarobil 14 miliónov dolárov. Vlastní luxusnú vilu v meste Weybridge a má aj nehnuteľnosti v Monaku a Bahrajne. Svetový šampión z roku 2009 má vo vozovom parku približne 15 tátošov, dokonca vlastnil aj miliónové Bugatti Veyron.

Na foto s priateľkou Brittny Wardovou

You had me at sarcasm ❤️?? #jbandmearoundtheworld

A post shared by Brittny Ward (@brittnyward) on

My old girl was a bit cold this morning! ❄️ #dreamgarage #P1 #mclaren

A post shared by Jenson Button (@jensonbutton_22) on

Komentáre