Miliardár Branson hovorí o vlastnosti, ktorá mu pomohla k obrovskému úspechu

Známy britský podnikateľ a miliardár Richard Branson si dnes spomína, vďaka čomu sa mu v mladosti podarilo rozbehnúť úspešné biznis projekty a prekonať konkurenciu.

Bola to NAIVITA, ktorá nás viedla k tomu, aby sme si robili veci po svojom a našli si svoju vlastnú cestu, uvádza dnes známy podnikateľ, ktorý ovláda stovky firiem pod značkou Virgin.

Ako dodáva, len tie cesty, ktoré vedú mimo vyšliapaných koľají, dokážu priniesť veľké príležitosti. Nepoznať nástrahy, to je tá najlepšia vec pri rozbiehaní podnikania, pretože aj keď vám všetci naokolo budú hovoriť, že ste blázni, vy sa nebudete báť tieto veci vyskúšať.

Branson si spomína, že keď zakladali leteckú spoločnosť Virgin Atlantic, väčšina si myslela, že to bude neúspech. A práve vďaka naivite dokázali úplný opak.

Kto je Richard Branson?

Britský podnikateľ, ktorý sa narodil v roku 1950. Jeho prvým podnikateľským počinom bolo založenie časopisu „Student“ v roku 1964, ktorý si mladí ľudia rýchlo obľúbili.

Neskôr ako 20-ročný rozbehol obchod s hudobnými platňami, pričom zásielkovým predajom vinylových platní sa dostal k nemalým peniazom. Tie využil na rozbeh ďalších biznisov, napríklad na otvorenie nahrávacieho štúdia Virgin Records, v rámci ktorého uzavrel kontrakt s umelcom Mikom Oldfieldom.

Dnes pod značku Virgin patrí neuveriteľných 400 spoločností a hodnota Bransonovho majetku sa odhaduje na 5 miliárd dolárov.

Komentáre