25-ročný Edward začínal v McDonald’s, dnes má miliónové realitné impérium

Aj príbeh tohto mladíka dokazuje, že pokiaľ chce človek radikálne zmeniť svoj život a vytrvalo na tom pracuje, dokáže dosiahnuť veľké veci.

Edward Dilleen vyrastal v mestskom byte a vždy sníval o tom, že bude vlastniť nehnuteľnosť. Keďže však nie je synom milionárskych rodičov, začiatky neboli ľahké. „Vyrastal som s matkou na jej dôchodku a nikdy sme nevlastnili vlastný byt či dom, bývali sme v mestských bytoch alebo v podnájme,“ hovorí dnes Dilleen.

Ako 17-ročný vzal prácu v v McDonald’s, kde zarábal 400 dolárov za týždeň. Z toho si dokázal odložiť zhruba 200 dolárov, takže mesačne usporil čiastku 800 USD.

Po dvoch rokoch driny vo fast-foode mal nasporených 20-tisíc, ktoré hneď využil na prvú hypotéku a nákup nehnuteľnosti v austrálskom štáte Nový Južný Wales.

Keďže jeho žiadosť o úver zamietlo 6 bánk, uvedomil si, že sa musí poobzberať  po nehnuteľnostiach s nízkou obstarávacou cenou a vysokým výnosom z prenájmu. Obľúbil si tak lokality približne 20 až 30 minút od centier väčších miest, kde sa dajú priemerné domy kúpiť za 200-tisíc dolárov.

A práve tieto nehnuteľnosti  dnes tvoria základ jeho realitného portfólia, ktoré už dosahuje hodnotu viac ako 2 milióny dolárov. Navyše, ceny nakúpených nehnuteľností išli hore, takže jeho investícia sa rozrastá.

Len nedávno si do portfólia pridal už 11. nehnuteľnosť a zdá sa, že pri tomto čísle to neskončí. Aj keď ich financuje cez hypotéku (a teda patria technicky bankám), so splátok si ťažkú hlavu nerobí, keďže ich vie hravo pokryť z prenájmu.

Všetky nehnuteľnosti mu ročne vygenerujú 130-tisíc dolárov na prenájme, keď odpočíta všetky výdavky, splátky hypotéky, poistenie či údržbu, zostane mu 20-tisíc. To je veľmi slušný začiatok, keďže ešte pred nedávnom sa „potil“ v troch zamestnaniach.

Ako prezradil, jeho cieľom je vlastniť aspoň 50 investičných nehnuteľností, ktoré by mu generovali pasívny príjem aspoň 200-tisíc USD/ročne.

Foto: news.com.au

Komentáre