Zlyhali, no nevzdali to. Dnes ich pozná celý svet

J. K. Rowlin (thisisinsider.com)

Mnoho úspešných ľudí vám potvrdí, že zlyhanie nie je opakom úspechu, ale jeho súčasťou. Aj známy priemyselník Henry Ford hovorieval: Zlyhanie je jednoducho príležitosťou začať odznovu, tentokrát o čosi inteligentnejšie.

Aj keď vás postretne dočasný neúspech, dôležité je oprášiť sa, vstať a skúsiť to znova. Príkladom sú aj títo slávni ľudia, ktorí to aj napriek viacerým životným nezdarom nevzdali, vytrvali a dostali sa tam, kam chceli. Dnes ich mená pozná celý svet.

J. K. Rowling

Autorka bestselleru Harry Potter to v živote nemala ľahké. Ako slobodná matka žila v skromných pomeroch, trpela depresiami a jej jediným príjmom boli sociálne dávky. V snahe preraziť ako spisovateľka ju odmietlo viacero vydavateľstiev. Dokonca aj „Harry Potter“ bol zamietnutý s tým, že detské knihy nikdy nezarobia veľa peňazí.

Napriek tomu nesklonila hlavu a vytrvala. V roku 2004 sa stala prvou spisovateľkou na svete s majetkom viac ako miliarda dolárov.

Albert Einstein

Einstein začal rozprávať až keď mal 4 roky a čítať začal v siedmych rokoch. V škole mal problémy a jeho učitelia si mysleli, že je mentálne zaostalý. Netreba pripomínať, že Einstein je držiteľom Nobelovej ceny a dnes jeho meno pozná celý svet.

Oprah Winfrey

Preslávená moderátorka, producentka a majiteľka médií Oprah Winfrey sa v živote musela prebojovať chudobou a mnohými prekážkami. Dokonca ju vyhodili z pozície reportérky so slovami, že „nie je vhodná pre televíziu“. Myslíte, že to vzdala a na televíziu zabudla? Odpoveď poznáte :)

Oprah Winfrey

Akio Morita

Ružové to nemal ani Akio Morita, ktorý je zakladateľom svetoznámej spoločnosti Sony. Akio chcel v začiatkoch preraziť predajom prístroja na varenie ryže, ktorý ale ryžu varil tak dlho, že ju nakoniec spálil. Predaných bolo menej ako 100 kusov.

Walt Disney

V začiatkoch viackrát neuspel ani Walt Disney, ktorého pre „nedostatok kreativity“ vyhodili z novín Kansas City Star. Následne sa rozhodol založiť firmu Laugh-O-Gram , ktorá by produkovala animované reklamné snímky. Podnik ale skrachoval. Disneyho to neodradilo, prišiel do Hollywoodu a rozbehol dnes svetoznámu The Walt Disney Company.

Harland David Sanders

Zakladateľ reťazca KFC v živote pocítil mnoho odmietnutí, veď jeho slávny recept na kurča bol zamietnutý vo viac ako 1000 reštauráciách. Taktiež ho vyhodili z desiatok pracovných miest.

Harland David Sanders (sfgate.com)

Thomas Edison

Ako malého chlapca ho považovali za „príliš hlúpeho“ na to, aby sa niečo naučil. Taktiež ako vynálezca mal za sebou viac ako 1000 neúspešných pokusov, než konečne zrodil žiarovku. Ako sám povedal, „nezlyhal som, len som našiel tisíc spôsobov, ako to nebude fungovať.“

Komentáre