Japonský investor: toto je hlavné tajomstvo šťastného a bohatého života

Wahei Takeda (Foto: Bloomberg)

Často sa hovorí, že peniaze vás neurobia šťastnými, no keď na ne príde reč, veľa ľudí povie, že ich chce viac. To však nebol prípad japonského investora menom Wahei Takeda. Keďže išlo o úspešného a známeho investora, vyslúžil si prezývku „Warren Buffet z Japonska“.

Maro – skryté tajomstvo

Takeda zomrel v roku 2016, no dodnes mnoho ľudí nasleduje jeho filozofiu s názvom „Maro Up“, ktorá je akýmsi tajomstvom šťastného a pritom stále bohatého života. Ako hovoril Takeda, tí, ktorí sú v kontakte s Marom, vždy vytvárajú obojstranne výhodné situácie nielen pre seba, ale aj pre ľudí, ktorí sú okolo nich.

Slovo maro je skratka pre magokoro, čo v preklade z japončiny znamená „pravé srdce“ alebo „úprimné srdce“. Podľa Waheia v nás existujú dva druhy myslí. Jedno je naše Ego a druhé je Magokoro – naša úprimnosť alebo pravé srdce. Dalo by sa povedať, že maro je silné u tých, ktorí majú čisté srdce a vedú spravodlivý život. Takže, ak máte čisté srdce a ste skutočne úprimní, ľudia sa k vám budú správať lepšie. Navyše, začnete cítiť, že vás podporuje aj celý vesmír. Keď sa vaše maro zväčší (Wahei to označuje ako „maro up“), znamená to v podstate to, že do svojho života priťahujete viac zázrakov a je kľúčom k úspechu.

Pozitívne myslenie, vďačnosť, poďakovanie a uznanie

Áno, vnútorná spokojnosť a vďačnosť sú podstatou maro. Keď budete pravidelne pracovať na „maro up“, podľa Takedu sa udejú tieto tri dôležité veci:

1. Tým, že sa Maro zvýši, začnete vyžarovať pozitívnu energiu. Zároveň sa stanete magnetom a pozitívnu energiu budete aj priťahovať. Vďaka tomu budete obklopení dobrými ľuďmi a vecami, na ktorých vám hlboko záleží, čo následne vytvorí kolobeh šťastia a hojnosti.

2. Stanete sa vášnivejším a energickejším človekom a budete pracovať na veciach, na ktorých vám najviac záleží. Stanete sa intuitívnejšími a budete si môcť vybrať ten najlepší spôsob, ako žiť svoj vlastný život. A keďže budete robiť to, čo máte najradšej, neustále budete otvárať dvere novým vzrušujúcim príležitostiam a tým aj väčšej hojnosti.

3. Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako byť v kontakte so svojím Marom, je byť vďačný a povedať „Ďakujem“ všetkému, s čím sa stretnete. Vyjadrite tak viac vďačnosti za život. Povedzte „ ďakujem“ a získajte viac ako kedykoľvek predtým. Vaša vďačnosť je nákazlivá a napĺňate tak ľudí okolo seba svojou pozitívnou energiou. Výsledkom toho bude, že aj iní začnú prejavovať vďačnosť, čím pritiahnu viac hojnosti aj do svojho vlastného života.

Spracované podľa informácií cnbc.com

Komentáre