Jednoduchý matematický vzorec, ktorý môže strojnásobiť tvoje šance na úspech

Ak sa zaujímate o matematiku a logiku, zrejme ste sa už stretli so vzorcom p → q, čo znamená, že ak nastane „p“, potom nastane „q“.

O čo ide? Zoberme si dve tvrdenia.

Prvé tvrdenie: Marek pociťuje hlad. 
Druhé tvrdenie: Ak je Marek hladný, ide sa najesť.

Na začiatku máme 2 nezávislé tvrdenia, ktoré môžeme označiť „p“ a „q“, no záverom týchto tvrdení je, že sa Marek ide najesť.

Heidi Grant Halvorson, psychológ z Kolumbijskej univerzity hovorí: Keď aplikujete tento vzorec v procese plánovania, vaše šance na úspech v práci, v zdraví či vo vzťahoch sa strojnásobí.

Ako Halvorson uvádza, takéto plánovanie vám umožňuje vopred sa rozhodnúť, kedy a kde podniknete konkrétne kroky na dosiahnutie vášho cieľa a môže zdvojnásobiť či strojnásobiť vaše šance uspieť.

„Chcieť byť produktívnejší nestačí na to, aby ste sa stali produktívnejšími,“ píše a dodáva, že „musíte do svojho života zaviesť lepšie návyky v oblasti riadenia času využitím príležitostí na realizáciu vecí.“

“Keď si sformulujete svoj plán, potom váš mozog začne v podvedomí skenovať prostredie a bude hľadať situáciu v časti plánu” ak ”, tvrdí Halvorson.

„Keďže ste sa už rozhodli, čo musíte urobiť, môžete tento plán zrealizovať bez toho, aby ste o tom vedome premýšľali alebo zbytočne premýšľali o tom, čo by ste mali robiť ďalej,“ dodáva Halvorson.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre