Aké hodinky si vybrať k obleku?

Keďže v dnešnej technologickej dobe si aktuálny čas zisťujeme hlavne na displeji nášho smartfónu, hodinky sa dnes vnímajú skôr ako módny doplnok. Možno o tom neviete, no s nosením hodiniek k formálnemu oblečeniu ako je napr. oblek sa spájajú určité pravidlá, či už ide o ich veľkosť, typ remienka alebo farbu.

Takže aký typ hodiniek zvoliť, aby ste sa spoločensky neznemožnili?

Čo sa týka remienka, v prvom rade je treba zvoliť takú dĺžku, aby nám hodinky nepadali a taktiež ich nemali úplne natesno.

Farbu remienka sa snažte zladiť s vašim opaskom ako aj topánkami. Popri čiernej je dobrou alternatívou aj hnedá či tmavomodrá. Určite nesiahajte po „lacných“ remienkoch, ktoré sa rýchlo obnosia a počas horúčav môžu zafarbiť manžetu košele. Obľúbeným variantom sú tzv. oblekovky, čiže elegantné hodinky na koženom remienku.

Teraz sa pozrime na typ hodiniek: všeobecne platí, že k smokingu sa najviac hodia decentné hodinky s jednoduchým a ľahko čitateľným ciferníkom (určite si nedávajte pípajúce digitálky preplnené funkciami). Samozrejme, vyšperkované hodinárske klenoty zo Švajčiarska sú povolené.

Vyvarujte sa športovému dizajnu a príliš farebným verziám, ktoré budú spod košele priam „kričať“. Za nevhodné sa považujú aj príliš veľké hodinky s ťažkým kovovým náramkom. Ak nosíte manžetové gombíky, je dobré, aby puzdro hodiniek bolo z kovu rovnakej farby.

Na záver nezabúdajte, že kvalita vašich hodiniek veľa napovedá o vašom spoločenskom postavení. Široký výber kvalitných hodiniek nájdete na timestore.sk

 

 

Komentáre