Ako si nájsť prácu, ktorá vás bude napĺňať?

Nájsť si ideálnu prácu v skutku nie je jednoduché. Kto z nás netúži po práci, kedy mu hodiny plynú ako minúty a vy cítite, že pre toto ste sa narodili? Vaša práca je vašou vizitkou a vy sa snažíte zo seba vydať to najlepšie. Čo však, keď finančné ohodnotenie je slabé alebo vás práca neuspokojuje? Výsledok je len jeden – vnútorná nerovnováha.

V dnešnej dobe nie je nutné vykonávať klasické povolania. Svet je otvorený a máte možnosť si vybrať. Prečo by ste mali sedieť niekoľko hodín v kancelárii, keď ste predurčený cestovať a spoznávať svet. Prečo by ste mali počúvať rodičov, známych, ktorí s vami nesúhlasia, keď váš vnútorný hlas hovorí niečo iné?

Nehovoríme iba o povolaniach, ale aj o podnikaní. Pri podnikaní ste vy na čele všetkého, vy rozhodujete, vy udávate smer. S tým však prichádza aj väčšia dávka zodpovednosti.

Možno si hovoríte, že dnes je trh presýtený. Čo s tým? Vytvorte si svoje vlastné povolanie! Nebojte sa experimentovať. Pravdepodobne vystriedate viacero profesií, kým nájdete to pravé.

Pri hľadaní vašej vysnívanej práce nezabúdajte na tieto tri aspekty:

Radosť – samotný názov hovorí sám za seba. Robte to, čo vás baví! V dnešnom online svete sa dá zarobiť aj z pohodlia domova. Sociálne siete toho dokážu viac, ako si myslíte. Mnoho ľudí zarába vďaka e-shopu alebo webových stránok. Treba len víziu a dostatok vytrvalosti. Nikdy preto nepotláčajte váš prirodzený dar, ktorý určuje smer vášho zamerania.

Peniaze – nie je nič zlé na tom, ak pri vašom výbere povolania beriete do úvahy peniaze. Naopak, je to úplne normálne, veď zo vzduchu sa žiť nedá. No nemal by to byť jediný aspekt, ktorý by zohrával úlohu pri rozhodovaní. Mnoho ľudí sa chváli, koľko zarába. Koľkí z nich sa však pochvália, že ich práca aj skutočne napĺňa?

Sebarealizácia – každý z nás má dar na niečo iné. Určite ste sa pristihli, ako ste si pri vykonávaní vašej obľúbenej činnosti predstavovali, že by ste za túto činnosť dostávali peniaze. Niektorí by dokonca pracovali zadarmo. Neviete o čom je reč? Spomeňte si, ako boli vaši kamaráti alebo známi unesení, keď videli vaše nádherné fotky z dovolenky, alebo keď ochutnali vašu špecialitu, ktorú varíte len pri zvláštnej príležitosti, alebo keď videli, ako pôsobíte na ľudí a viete s nimi pracovať. Vaše okolie je spätná väzba, ktorá vám napovie v čom ste bezchybný.

Nebojte sa byť nároční, čo sa týka vašej kariéry. Nikto nestojí o prácu, ktorá vás doslova ničí. Iba malé percento ľudí s tým však niečo robí. Buďte medzi nimi! Nikto vám nekáže dať hneď zajtra výpoveď. Dajte si čas, premýšľajte o tom, čo vás skutočne napĺňa.

Vaša práca by nemala byť vaším väzením, malo by to byť miesto, kde sa viete naplno realizovať, ukázať nadšenie a ešte byť za to platený. Rozhodujte sa dôkladne. Jedného dňa sa poďakujete sami sebe.

Mladý ambiciózny študent, ktorý nechce zostať priemerným a preto tvrdo maká na svojich snoch. Zaujíma sa o ekonomiku, architektúru, históriu a okrajovo o politiku. Rád by odkázal dnešným mladým ľuďom: "V dnešnej dobe sú tie najlepšie podmienky na to stať sa bohatým a úspešným. Treba len chcieť. "
Predošlý článokFoto: Vytvorili najluxusnejší vlak na svete?
Ďalší článokChcete dosiahnuť bohatstvo? Miliardár Cuban má pre mladých dôležitú radu
Zdielať
Komentáre