Máte zlú náladu? Tu je 5 rýchlych spôsobov, ako si ju okamžite zlepšiť

Každý z nás to zažil. Pocity šťastia sa občas stiahnu do úzadia a velenie prevezme zlá nálada. Možno vám niečo nevyšlo v práci, pohádali ste sa s partnerom, alebo vás vytočí pokazené auto. Nech už vás do zlej nálady priviedlo čokoľvek, dobrou správou je, že existujú rýchle spôsoby, ako sa opäť cítiť šťastnejšie. Tu je niekoľko z nich:

Oceňte to, čo máte

Stačí pár minút. Posaďte sa a povedzte si: možno sa teraz necítim najlepšie, no som vďačný za to, že mám strechu nad hlavou, že som zdravý, že mám čo jesť.

Takýmto vyjadrením vďačnosti svoje myslenie odkloníte od negativity a uvedomíte si, že váš život je plný pekných vecí.

Choďte sa prejsť

Už aj výskumy potvrdili, že chôdza nielenže zvyšuje našu kreativitu, ale pomáha nám bojovať s depresiami. Ak máte zlú náladu, vyrazte do prírody, nasávajte čerstvý vzduch a vyčistite si hlavu. Uvidíte, že už po pár minútach chôdze sa začnete cítiť veselšie.

Pozrite si staré fotografie

Vedci z britskej univerzity Open University zistili, že listovanie v starých fotografiách dokáže zlepšiť náladu, a to účinnejšie, než hudba alebo čokoláda.

Ak sa cítite smutní, namiesto televízie si skúste prelistovať staré fotoalbumy, prípadne prescrolujte staré fotky vo svojom smartfóne.

Pustite si obľúbenú hudbu

Hudba dokáže mať veľký vplyv na naše pocity a náladu. Možno aj vy máte playlist s obľúbenými pesničkami, pri ktorých si možno aj zatancujete. Takže ak sa cítite „pod psa“, pustite si pesničku, pokojne si zaskáčte a zabudnite na všetko, čo vás vytočilo.

Vyhľadajte slnko

Ako vyplýva z tejto štúdie, v ktorej vedci skúmali vzťah medzi duševným zdravím a počasím, počas slnečných dní pacienti nahlasovali menšie emocionálne rozrušenie. Taktiež vitamín D, ktorý zo slnka získavame, pozitívne vplýva na duševnú pohodu.

Azda každý z nás uprednostní krásny slnečný deň pred upršaným počasím. Vtedy je naša nálada jednoducho o niečo lepšia.

Komentáre