Bez tejto iracionálnej kvality to jednoducho nejde. Majú ju všetci úspešní ľudia

Uspieť môžete bez kapitálu, brilantného obchodného plánu či bez prelomového nápadu.

Bez jednej veci to ale nejde.

Ako na sociálnej sieti LinkedIn napísal spíker a editor magazínu Inc. Jeff Haden, nikto neuspeje bez zásadnej zložky, ktorou je iracionálny optimizmus.

Jeff Haden vysvetľuje prečo. Ak chcete byť úspešný, musíte si mimoriadne veriť a všetky tie pochybnosti typu „nie som na to dosť šikovný“ alebo „toto nedám“ vytlačiť preč.

Nielenže o sebe pochybujeme my sami, aj naše okolie a rodina nás budú v našich pochybnostiach ešte viac usvedčovať.

Býva zvykom, že blízki vás budú chcieť stiahnuť späť na zem, pretože vás budú chcieť „chrániť“. Nechcú totiž vidieť, ako sa vám to nepodarí, takže vám budú hovoriť niečo ako: „nie je to také jednoduché, radšej sa zamestnaj, prestaň snívať.“

A to je dôvod, prečo je potrebný iracionálny optimizmus. Táto vlastnosť úspešným pomáha v napĺňaní plánu a zdolávaní prekážok. Neochvejná viera v seba samého vás dostane na miesta, na ktoré vás nedostane žiadna z iných vlastností.

Aj Arsene Wenger, jeden z najúspešnejších futbalových trénerov raz povedal:

„Ak chcete zo seba vydať maximum, musíte sa naučiť veriť samému sebe. Veriť s takou intenzitou, ktorá bude ďaleko za logickým opodstatnením. Žiadnemu najlepšiemu hráčovi v tíme nechýba kapacita pre iracionálny optimizmus.“

Komentáre