Chcete zarobiť viac peňazí? 6 trikov, ktoré využívajú milionári

Steve Siebold, autor knihy „How Rich People Think“, analyzoval stovky milionárov a miliardárov, vďaka čomu zistil, ako títo ľudia premýšľajú a ako konajú. Jeho výskum poodhalil množstvo rozdielov v myslení bohatých a chudobných ľudí, a ako tvrdí, práve nedôvera vo vlastné schopnosti je kľúčovým faktorom, ktorý mnohých ľudí drží od dosiahnutia finančnej slobody.

Jeho štúdia prináša aj týchto 6 bodov, ktoré prezrádzajú, ako k peniazom pristupujú milionári a prečo dokážu zarábať stále viac a viac peňazí.

1. Vnímajte peniaze ako svojho priateľa

Siebold uvádza, že bohatí vnímajú peniaze ako „jedného z najväčších spojencov a priateľov“. Naopak, stredná trieda sa na peniaze pozerá ako na nutné zlo, ktoré jednoducho musia strpieť. Myslíte si, že ak sa na peniaze budete pozerať kriticky a vnímať ich ako nepriateľa, budete ich priťahovať? Určite nie. Milionári vedia, že peniaze im prinesú spokojnejší život a vyriešia množstvo problémov. Pozri tiež: Dá sa za peniaze kúpiť šťastie?

2. Nastavte si „neprimerane“ vysoké očakávania

“Staroveká múdrosť hovorí, že dostanete presne to, čo očakávate, avšak mnohí ľudia sa rozhodnú obmedziť svoj život na zotrvanie v strednej triede v snahe chrániť sa pred neúspechom,” píše Siebold. Chcete budúci rok zarobiť 500-tisíc eur? Povedzte to, očakávajte to. Verte tomu a buďte odvážni.

3. Zarábanie peňazí je hra

Podľa Siebolda sa bohatí na zarábanie pozerajú ako na „hru“, ktorú jednoducho radi vyhrávajú. Je pre nich zábavou sledovať počty, ktoré môžu ísť nahor ale aj nadol. Aj to je dôvod, prečo títo ľudia naďalej chodia do práce a snažia sa dosahovať ďalšie úspechy, aj keď už majú toľko peňazí, že by nemuseli pracovať do konca svojho života. Peniaze jednoducho berú ako „ukazovateľ“, ktorý im hovorí, či dosiahli svoj najnovší cieľ. A práve vzrušenie z hrania tejto hry ich motivuje zvyšovať svoje očakávania, píše Siebold.

4. Vždy je tu dostatok peňazí

Ak má bohatý človek nápad, no nie je schopný ho v danom čase realizovať, jednoducho použije peniaze iných ľudí, aby sa daná idea zrealizovala. Milionári vedia, že vždy je tu iný bohatý človek, ktorý chce investovať do dobrých projektov a ľudí.

5. Prekonajte strach a vykročte zo zóny pohodlia

Každý vie, že “život začína na konci komfortnej zóny.” Ale podľa Siebolda je to aj miesto, kde začína bohatstvo. Ako dodáva, potreba pohodlia môže byť zničujúca.

Nie, že by bohatí necítili strach, ale jednoducho nedovolia, aby ich tento strach zastavil. Možno majú obavy, ale aj tak často riskujú, vstupujú do rizikových no zato sľubných projektov a vďaka tomu dosahujú nadpriemerné výsledky.

6. Zbohatnutie je prirodzené

Toto je možno tá najväčšia zmena myslenia zo všetkých. Väčšina ľudí zo strednej triedy jednoducho neverí, že sú hodní veľkého bohatstva. Milionári pochopili, že úspech, naplnenie a šťastie sú prirodzenou súčasťou existencie. Ako Siebold uvádza, toto jediné presvedčenie prinúti tých veľkých, aby konali spôsobom, ktorý prakticky zaručuje ich úspech.

Komentáre