Dwayne Johnson: Kedysi bezdomovec, dnes herec zarábajúci milióny

Dwayne Johnson (Instagram)

Od tínedžera bez domova až po hereckú ikonu. Aj tak sa dá v krátkosti zhrnúť príbeh slávneho herca menom Dwayne „Rock“ Johnson.

V minulom roku dokázal zarobiť  viac ako 65 miliónov dolárov, čo z neho spravilo druhého najlepšie plateného herca na svete. Svoj úspech a slávu však v žiadnom prípade nepovažuje za samozrejmosť.

Johnson sa narodil na Havaji, kde sa vrátil aj pred natáčaním filmu Disney „Jungle Cruise.“ Počas voľných dní sa utiahol do ticha a vo svojom vnútri postupne spomínal na všetky ťažkosti a problémy, ktoré na svojej ceste prekonal.

„Mnohí z vás vedia, že som spolu so svojou rodinou vyrastal na Havaji, kde sme bojovali s veľkou chudobou a existenčnými problémami. Spolu s ostatnými chlapcami sme sa snažili získať peniaze akýmkoľvek spôsobom, len aby sme mohli  zaplatiť nájom. Nikdy som nesníval o sláve a luxusnom živote, mojim najväčším snom bolo nebyť vysťahovaný z nášho malého bytu,“ spomína Johnson.

Johnson už ako tínedžer vnímal a pociťoval zlú finančnú situáciu rodičov, ktorí nemali financie ani na základné potreby. Zadlžili sa, prišli o auto, neboli schopní ďalej platiť nájom a nakoniec museli opustiť štát.

Dospievajúci 14-ročný Johnson bol teda odkázaný sám na seba. V tom období bol bez domova a ocitol sa v partii pouličných zlodejov, spolu s ktorými vykrádal obchody vo Waikiki. Veľakrát ho však chytili a skončil v rukách polície.

„Trápil ma pocit bezmocnosti a chcel som, aby sa to už nikdy nezopakovalo. Spravil som za všetkým hrubú čiaru a vzal veci do vlastných rúk,“ spomína Johnson na Instagrame.

Začal spolupracovať s kresťanskou organizáciou YMCA, trénoval, stal sa prvým šampiónom vo wrestlingu a bol hviezdou.

„Bolo to niečo neskutočné, obzvlášť  keď som zistil, čo všetko môžem ovládať týmito dvoma rukami. Trénoval som a čoraz viac si budoval svoje telo podľa vzoru všetkých úspešných zápasníkov tej doby.“

Po niekoľkých rokoch profesionálnej kariéry zápasníka sa Johnson začal venovať herectvu. Zahral si vo filmoch ako Baywatch a Jumanji. Taktiež ste ho mohli vidieť v seriáli Ballers, kde za jednu epizódu dostával viac ako 650 tisíc dolárov.

V spätnej reflexii jednotlivých ťažkostí, ktorým čelil, sa vždy držal hesla: „Ak prežívate ťažké obdobie nezúfajte, držte sa viery a tvrdo na sebe pracujte, pretože na druhej strane vás čaká niečo krajšie – nový a lepší život.“

Komentáre